3. Филип Жилбер спечели 20-я етап от Джиро д’Италия

Филип Жилбер спечели 20-я етап от Джиро д’Италия

Белгийският колоездач Филип Жилбер спечели 20-я предпоследен етап от колоездачната надпревара на Италия с решителна атака в последните метри на пробега от Неапол до Ангани.

Жилбер започна атаката си в подножието на заключителното изкачване от трета категория по пътя си към средновековното селище разположено на върха му. Две секунди след него остана французинът Томас Вьоклер, благодарение на което записа първи подиум за тима на Bbox Bouygues в юбилейното 100-годишно издание на Джирото.

Италианецът Стефано Гарцели доведе изоставащия на девет секунди след него пелотон до финалната линия. Носителят на розовата фланелка Денис Меншов и прекият му конкурент Данило Ди Лука завършиха етапа рамо до рамо в навечерието на неделния етап по часовник по улиците на Рим.

Лидерът Меншов увеличи невзрачната си преднина над Ди Лука до 20 секунди със спечелването на две бонус секунди в един от спринтовете по дължината на 203-километровото трасе. Именно тези две секунди могат да се окажат решаващи за 14,4-километровата гонка в Рим, за която метеоролозите не изключват дъжд.
Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната