3. Евгени Балев спечели колоездачната Купа "Милко Димов и Илия Кръстев"

Евгени Балев спечели колоездачната Купа "Милко Димов и Илия Кръстев"

Възпитаникът на сливенската колоездачна школа, сега състезаващ се за тима на Троян Евгени Балев спечели третото издание на надпреварата по колокритериум за Купа "Милко Димов и Илия Кръстев" в Сливен, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен

Възпитаникът на сливенската колоездачна школа, сега състезаващ се за тима на Троян Евгени Балев спечели третото издание на надпреварата по колокритериум за Купа "Милко Димов и Илия Кръстев" в Сливен, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Проявата, чрез която се отдаде почит пред паметта на легендите на сливенското колоездене се организира от КК "Сините камъни"(Сливен). Колокритериумът бе за шест възрастови групи. Състезателите въртяха педали из отлично подготвен маршрут със старт – финал пред магазин “Мерканто” по булевард “Христо Ботев”.

При най - малките, в групата на момчетата, на първо място се класира Владимир Русенов от Троян.

Юношите младша възраст изминаха 18 километра, а победител стана Иван Михов от Казанлък. Старшата възраст се състезаваха на 45 километра, а първи пресече финалната линия представителят на Несебър Петър Дончев.

При мъжете Евгени Балев финишира в същата дистанция от 45 километра пред конкурентите си за приза Павел Шуманов, също възпитаник на сливенската школа, сега състезаващ се за отбора на Троян и пред Даниел Петров от тима на Троян.
В групата на ветераните до 50 години първи се класира Никола Колев от Добрич. В групата ветерани над 50 години начело бе Живко Димитров от Несебър, следван от сливналиите Неделчо Петров и Йордан Йорданов.

Над 160 колоездачи от всички клубове в страната взеха участие в третото издание на състезанието за Купа "Милко Димов и Илия Кръстев" в Сливен.

Домакините се включиха при момчетата и младшата възраст с по трима състезатели и при ветераните със седем колоездачи.
Патрон на проявата бе Мартин Славов, председател на БСП – Сливен, който връчи наградите на победителите и поздрави участници и гости. Съдействие за провеждането на състезанието оказа и министърът на регионалното развитие и благоустройство Асен Гагаузов.

Колоездачно състезание за откриване на млади таланти предходи Купа "Милко Димов и Илия Кръстев”, в което със собствени велосипеди се включиха 10 начинаещи. Целта бе да се подберат качествени момчета за най-малката възрастова група на клуба домакин.

Утре, 2 май, пак в Сливен ще се проведе втори колокритериум за ветерани. Началото ще бъде от 10.00 часа по маршрут на летище “Бършен”.
Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната