3. Дяков спечели Купа „Евроинс” 2009

Дяков спечели Купа „Евроинс” 2009

Мартин Дяков спечели Купа “Евроинс” за 2009-та година, като натрупа 69 точки от проведените през годината четири турнира. Веригата за Купа “Евроинс” се организира от шахклуб “Плевен ХХІ” със съдействието на застрахователна компания “Евроинс”.

Само на 1 точка след победителя в генералното класиране остана 14-годишният Анатоли Атанасов от клуба-домакин, който спечели декемврийския турнир от веригата с пълен актив – 6 точки от 6 партии. Трети е Цако Иванов, който спечели турнира през месец май. На четвърто място се класира Михаил Николов /12г/, пети е Кристиян Янков /13г/, също възпитаници на треньорката Христинка Илиева. На шесто и седмо място в генералното класиране са съответно Емил Шукин /спечелил турнира през октомври/ и 14-годишният Иван Гарнизов, завоювал победата през м. март.

Любопитно е, че носителят на Купа Евроинс” Мартин Дяков не е печелил нито един от турнирите през годината, а има записани две втори и две пети места. Стабилното представяне му донесе достатъчно точки за първото място в годишната класация. Дяков е на 31 години, не е бил активен състезател по шах, но се занимава с този спорт от 11-годишна възраст.

Дяков получи купата от Емил Трифонов, директор на “Евроинс” – клон Плевен. Емил Трифонов обеща и през следващата година да има надпревара за Купа “Евроинс”.

През 2009г. във веригата участваха 80 състезатели на възраст от 5 до 77 години от Плевен, Ловеч, София, Русе, Велико Търново, Търговище, Козлодуй, Червен бряг. Силно бе представянето на ветераните от плевенската шахматна школа.

Имаше и няколко “семейни” участия - бащи и деца. На последния турнир дори участваха три поколения от една фамилия – държавната шампионка до 8 г Нургюл Салимова от Търговище стана трета в “Б” група, а баща й и дядо й се бореха за призово място в “А” група.

Сестри Стоеви на полуфинал в Нидерландия, Стефани продължава и единично

Стефани Стоева се класира за полуфиналите на единично и на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Хертогенбош (Нидерландия)

България завърши на 14-о място на Световната купа по шорттрек

Състезанието се проведе в Канада

Сестри Стоеви дадоха едва 13 точки на шведки

Българките се класираха на четвъртфинал в Нидерландия

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса