3. Две трети места за борбата ни в Германия

Две трети места за борбата ни в Германия

Два бронзови медала извоюваха българските борци в класическия стил на международния турнир по борба "Гран При" в Дортмунд, съобщава БТА.

Два бронзови медала извоюваха българските борци в класическия стил на международния турнир по борба "Гран При" в Дортмунд, съобщава БТА. Калоян Динчев (96 кг) и Иво Ангелов (60) заеха трето място в своите категории, като и двамата загубиха от бъдещите шампиони. Динчев отстъпи в първия кръг на Циматей Джейниченко (Беларус), а Иво Ангелов - от олимпийския шампион Исламбек Албиев. В репешажите Динчев се наложи над Андреас Микелай (Германия) и Давид Вала (Чехия), а в спора за бронза надделя надделя над световния шампион от Гуанджоу'2006 Хейки Наби (Естония). Също в репешажите Ангелов се справи с Едуард Барсегин (Полша) и по този начин си върна на поляка за загубата на Евро'2009 във Вилнюс. Там преди близо три месеца Барсегин лиши Ангелов от участие във финала. За третото място младият и талантлив български борец се справи с Андре Стиг Берге (Норвегия).

Венелин Венков пък зае пето място в категория до 55 килограма. Венков стартира с победа над Флорин Гаврила (Румъния), но след това загуби от бъдещия шампион - олимпийския първенец Бехан Манкиев (Русия). След това в репешажите европейският вицешампион от Москва'2006 преодоля Джъстин Шерф (Германия), но в двубоя за бронза отстъпи на силния узбек Санярбек Джумашев. Останалите трима български борци заеха следните места: Иван Иванов е 8-и при най-тежките - до 120 кг, Христо Маринов е 13-и до 84 кг, а Емил Милев е 16-и до 66 кг.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната