3. Дейвид срещу по-малката Гринъм на финала

Дейвид срещу по-малката Гринъм на финала

Световната номер едно в дамския скуош Никол Дейвид и по-малката от сестрите Гринъм – Натали, излизат днес във финала на шампионата на планетата в Амстердам. Малайзийката Дейвид ще се опита да спечели за четвърти път световната титла, докато играещата за Холандия Гринъм играе за първия си трофей.

Втората в схемата Натали (на снимката на преден план) победи на полуфинала по-голямата си сестра Рейчъл (№3) с 11:13, 11:6, 11:6, 11:4 след 37 минути игра. Родената в Куинсленд, Австралия, преди 31 години Натали играе за Ниската земя от февруари 2008 година, след като се омъжи за холандеца Томи Берден.

Рейчъл успя да измъкне първия гейм след продължения, въпреки че губеше с 1:4 и 7:9 точки. Това бе първа загубена игра за сестра й в турнира, а самата кака започна неочаквано добре мача, след като на осминафиналите и четвъртфиналите печелеше от 0-2 гейма. Оттук до края Натали Гринъм диктуваше условията в двубоя и го спечели убедително.

„Единственото нещо, което е по-хубаво от това, че ще играя на финала на световното първенство в Амстердам е, ако в него срещнех Рейчъл. Беше тежък мач срещу нея. На моменти се чудех какво да правя с топчето. Започнах зле срещата, защото тя е много нестандартен играч и ме затрудни максимално. Ако не бях спечелила втория гейм, щеше да ми е много трудно”, заяви след двубоя Натали.

Дейвид надигра четвъртата в схемата Алисън Уотърс от Англия с 4:11, 11:6, 15:13, 11:7 след час и две минути. Малайката изигра поредния си труден мач, в който имаше доста проблеми. Никол взе първите три точки в мача, но след това загуби десет поредни, а с това и гейма. Във втория се стигна до 5:5, но трикратната световна шампионка успя да изчисти непредизвиканите грешки и да изравни частите.

Уотърс има за какво да съжалява в третия гейм. След 9:9 точки британката имаше цели четири възможности да спечели играта, но 26-годишната Дейвид се измъкваше всеки път след дълги и оспорвани разигравания. След това азиатката поведе с 14:13 и после Алисън удари в тина лесна къса топка, за да даде аванс на световната шампионка. В четвъртата част Никол поведе от началото и стигна до 10:6. Тя реализира втория си мачбол след перфектен бекхенд, който се свлече в краката на Уотърс.

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната