2. Други спортове
  3. Боби Иванов се размина със зелената фланелка в „Обиколката на Карпатите”

Боби Иванов се размина със зелената фланелка в „Обиколката на Карпатите”

Топколоездачът на „Цар Симеон 1898” Борислав Иванов се размина със спечелването на зелената фланелка за активност, която носеше през първите два състезателни етапа от международния пробег „Обиколката на Карпатите”

Топколоездачът на „Цар Симеон 1898” Борислав Иванов се размина със спечелването на зелената фланелка за активност, която носеше през първите два състезателни етапа от международния пробег „Обиколката на Карпатите”, от високата категория 2.2.

21-годишният пловдивчанин финишира втори в първия състезателен ден, който включваше 7,5 километра бягане по часовник. Борето беше най-активен в пролога и запази зелената фланелка и след втория състезателен етап, където финишира с еднакво време на група от 9 откъснали се от основаната група бегачи.

До края на останалите 3 етапа от надпреварата Боби Иванов продължи да финишира с първата група от 9 състезатели, на 3 минути разлика от основната, но в крайна сметка не успя да се намеси за място сред призьорите.

Както е известно Борислав Иванов заедно със съотборника си от „Цар Симеон 1898” Валентин Стоенчев, Станислав Заралиев и Йордан Друмев от колоездачен клуб „Несебър”, бяха повикани в представителен национален отбор на България за „Обиколката на Карпатите”.

Надпреварата бе 5 дни в 6 състезателни етапа и по-голямата си част премина на територията на Полша. Четвъртият етап от нея пък беше в Словакия.

Треньор на представителната българска формация по време на „Обиколката на Карпатите” бе Андон Петров.
Ангел Русев спечели три бронзови медала от Европейското първенство по вдигане на тежести в Полша

Отлично представяне на родния щангист

Сестри Стоеви спечелиха титлата в Нидерландия

Двете победиха британска двойка на финала

Сребро за България от Световното по вдигане на тежести за юноши и девойки

България стартира с три медала на Европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки до 20 и до 23 години в Рашин, Полша

Сестри Стоеви на полуфинал в Нидерландия, Стефани продължава и единично

Стефани Стоева се класира за полуфиналите на единично и на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Хертогенбош (Нидерландия)

България завърши на 14-о място на Световната купа по шорттрек

Състезанието се проведе в Канада

Сестри Стоеви дадоха едва 13 точки на шведки

Българките се класираха на четвъртфинал в Нидерландия

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон