2. Други спортове
  3. Бадминтон: Петя Неделчева разби №6 в света

Бадминтон: Петя Неделчева разби №6 в света

Най-силната българска бадминтонистка Петя Неделчева изигра може би най-добрия си мач за годината и победи китайката с френски паспорт Пи Хонян с 21:17, 27:25 в епичен мач от първия кръг на последния турнир от календара на Супер сериите в Хонконг с награден фонд 250 000 долара.

Най-силната българска бадминтонистка Петя Неделчева изигра може би най-добрия си мач за годината и победи китайката с френски паспорт Пи Хонян с 21:17, 27:25 в епичен мач от първия кръг на последния турнир от календара на Супер сериите в Хонконг с награден фонд 250 000 долара, предаде Racketi.com.

Неделчева владееше положението в първия гейм. Тя направи седем поредни точки, с което обезкуражи шестата в световната ранглиста и бронзова медалистка от последното европейско първенство Пи. Логично Петя взе частта, след като си бе осигурила добър аванс.

В истинска драма се превърна следващия гейм. Четвъртфиналистката от олимпиада и световно първенство Неделчева успя да реализира едва четвъртия си мачпойнт. Първата възможност за 25-годишната ни прима беше при 20:19, но съперничката успя да се спаси и да вкара играта в продължението до две точки разлика. След това се наложи на българката да отразява възможност на седмата в схемата Пи Хонян за изравняване на частите. На края френската националка прати перото в мрежата и Петя ликуваше след 41 минути игра.

Във втория кръг в Хонконг №17 в света Петя Неделчева отново ще срещне родена в Азия бадминтонистка. Тя очаква победителката от мача между Росария Юсфин Пунгкасари (Индонезия) и Каори Имабепу от Япония. Петя би младата индонезийка на финала на турнира от Гран при в София.
Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната