3. Алесандро Петаки спечели третия етап на Джиро д’Италия

Алесандро Петаки спечели третия етап на Джиро д’Италия

Италианският колоездач Алесандро Петаки спечели третия етап от колоездачната обиколка на Италия, след като остана непокътнат в масово падане 10 километра преди края на пробега. С победата си той облече розовата фланелка, с която се отбелязва лидерската позиция във временното подреждане

Италианският колоездач Алесандро Петаки спечели третия етап от колоездачната обиколка на Италия от Градо до Валдобиадене, след като остана непокътнат в масово падане 10 километра преди края на пробега. С победата си той облече розовата фланелка, с която се отбелязва лидерската позиция във временното подреждане.

Състезателят на LPR Brakes се движеше в близост до водещите колоездачи моменти преди инцидента 10 километра преди финала на 198-километровия етап. Масовото падане практически спря пелотона на място.

Едва дузина ездачи се движеха пред мелето и въпреки, че Петаки бе зад ступалите се състезатели той успя да се промуши и се откъсна от основната група, която трябваше да заобиколи падналите състезатели.

Досегашният лидер Марк Кавендиш, който във Венеция донесе първа етапна победа за страната си в престижното състезание, загуби преднината си от 11 секунди и изостана на повече от минута след водачите.

Петаки спечели спринт-финиша, оставяйки зад себе си геройски представилия се Джовани Висконти, който отпадна 100 метра преди края. Тайлър Фарар завърши втори, а след него остана Франческо Гаваци.

2. Тайлър Фарар (САЩ / Garmin ) +8 секунди
3.Майкъл Роджърс (Австралия / Columbia ) +18"
4. Томас Ловквист (Швеция / Columbia ) +18"
5. Ланс Армстронг (САЩ / Astana ) +31"
Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната