3. Академик-НСА отпадна на четвъртфиналите на европейско клубно първенство

Академик-НСА отпадна на четвъртфиналите на европейско клубно първенство

Сборният отбор на Академик-НСА отпадна достойно на четвъртфиналите на Party Food Европейско клубно първенство по бадминтон в София, съобщиха от пресслубата на организаторите. Българите отстъпиха в най-дългия двубой от сесията на европървенеца за 2006 година Иси ле Мулино (Франция) с 0:5 срещи, след като изпуснаха общо пет мач-пойнта в два мача, а спечелиха геймове в три срещи. В първата смесената ни двойка Владимир Методиев и Габриела Бънова изпусна победата срещу индонезиеца Видре Вибово и Вени Рамавати.

Сборният отбор на Академик-НСА отпадна достойно на четвъртфиналите на Party Food Европейско клубно първенство по бадминтон в София, съобщиха от пресслубата на организаторите. Българите отстъпиха в най-дългия двубой от сесията на европървенеца за 2006 година Иси ле Мулино (Франция) с 0:5 срещи, след като изпуснаха общо пет мач-пойнта в два мача, а спечелиха геймове в три срещи. В първата смесената ни двойка Владимир Методиев и Габриела Бънова изпусна победата срещу индонезиеца Видре Вибово и Вени Рамавати. Българите отстъпиха в оспорван мач с 1:2 (21:19, 18:21, 11:21) след 56 минути игра. В първата част нашите наваксаха пет точки дефицит, за да спечелят. Във втория гейм Методиев и Бънова владееха инициативата до 16:16 точки, но после съперниците успяха да изравнят частите. Французите бяха по-свежи в контрагейма и спечелиха мача.

Първата ни ракета Красимир Янков отстъпи на Вибово с 0:2 (14:21, 16:21) гейма за 31 минути. Стигна се до третия двубой, в който Бънова имаше три точки за спечелване на мача, но не успя да го направи. Русенката загуби след един час и три минути на Елиза Шантьор с 1:2 (21:18, 21:23, 20:22) гейма в най-драматичната среща на цялата Шампионска лига. След като взе първия гейм, Габриела поведе във втория с 20:18. Левичарката от Франция съумя да изравни. В продължението българката стигна до трети мач-пойнт при 21:20, но не съумя да го реализира и после загуби гейма. В решителната част Бънова прояви характер и от 15:17 точки поведе с 19:17. След това обаче допусна Шантьор да изравни и да стигне до мач-пойнт. Първата ракета на Академик го отрази и отново се стигна до продължение, в което единствено умората и малшансът попречиха на българката да спечели мача. Това бе и първата загуба на Габриела Бънова в турнира на единично, след четири победи в групата.

Мъжката двойка Янков/Методиев също изтърва два мачпойнта срещу Ариф Рашиди Себастиен Венсан и отстъпи след 1:2 (24:22, 22:24, 21:19) гейма. При последната точка в мача сервисът на французите бе поне 5 см аут, но съдийката на стола го даде за добър, което предизвика недоволството на бадминтонистите ни и българската агитка. При дамските двойки Деляна Трандева и Румяна Иванова загубиха от Шантьор-Рамавати с 0:2 (11:21, 5:21) гейма за 20 минути.

Останалите резултати от четвъртфиналите"
Содерниса Ринконада" (Испания) - Ван Зейдерфелд (Холандия) -4:2
Фаворит (Русия) - Саарбрюкен (Германия) - 4:1
Приморие (Русия) - Слагелсе (Дания) - 4:1
На полуфиналите от 18.00 часа в събота играят:
Фаворит - Приморие
Содерниса Ринконада - Иси ле Мулино

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната