2. - Други
  3. Зенит взе 2 точки аванс пред ЦСКА в Русия

Зенит взе 2 точки аванс пред ЦСКА в Русия

Дани вкара 2 гола и обърна мача за 3:2 на гости на Рубин

Отборът на Зенит (Санкт Петербург) спечели с 3:2 гостуването си на Рубин в истинска голова драма в Казан. Така шампионите взеха 2 точки аванс пред другия голям претендент за титлата в руската Премиер лига, който по-рано днес направи 1:1 в гостуването на Ростов.

Двубоят започна по ужасяващ начин за момчетата на Лучано Спалети. Още в 8-ата минута Рубин спечели правото да изпълни дузпа и Начо вкара за 1:0. Кисляк удвои преднината за домакините в 23-ата минута и изглеждаше, че Зенит няма да може да се възползва от грешната стъпка на ЦСКА.

Надеждата се появи за гостите в 28-ата минута, когато Роман Широков върна един гол за 2;1. Така завърши и първата част.
През второто полувреме на терена изгря звездата на Дани. Плеймейкърът на руския шампион се разписа на два пъти в разстояние на само 17 минути. Той разпечата мрежата на Рубин 51-ата и 68-ата минута, за да направи пълен обрат за шампионите.
Така Зенит вече е еднолично начело в таблицата с 47 точки, докато ЦСКА е втори с 45.

В друг мач от кръга в Русия Спартак (Москва) очаквано надигра Криля (Советов) с класическото 3:0. Де Зеув откри за московчани в 4-ата минута, а още до почивката Ейдън МакГийди направи 2:0. Еменике оформи крайния с попадение в 79-ата минута.

В таблицата Спартак (Москва) е 4-ти с 42 точки, а Криля е 15-ти с 19.
ПСЖ ще бъде без Коло Муани срещу Страсбург

Нападателят има навехнат глезен

ПСЖ иска да привлече Маркус Тюрам, но той се дърпа за трансфер

Нападателят на Интер май не иска хич да ходи в Париж

Интер Маями започва преговори с Луис Суарес за нов договор

Клубът иска да задържи уругвайския голаджия

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)