2. - Други
  3. Лидерът ЦСКА Москва логично победи аутсайдера Криля Советов (ВИДЕО)

Лидерът ЦСКА Москва логично победи аутсайдера Криля Советов (ВИДЕО)

ЦСКА Москва отново се откъсна със 7 точки на върха в Русия

Лидерът в руската Премиер лига ЦСКА Москва постигна 12-ата си победа от 17 мача в шампионата и се откъсна на върха със 7 точки пред втория Зенит. Московчани биха с 2:1 Криля Советов, където мрежата пази бившият страж на Славия и ЦСКА Райс М’Боли.

Днес в руската столица „армейците” изковаха успеха през първата част, когато паднаха и трите гола в мача. Първи се разписа Сейду Думбиа в 16-ата минута. Тогава след късо изпълнение на корнер, Кейсуке Хонда намери с пефектно центриране голмайстора и той не сгреши с глава от границата на малкото наказателно поле за 1:0.

В края на полувремето двата отбора си размениха по един бърз гол. В 39-ата минута японецът Хонда, който иска да напусне ЦСКА, препарира М’Боли след перфектно изпълнение на пряк свободен удар във вратарския ъгъл. Райс М’Боли обаче погрешно направи крачак в другата посока и кълбото се оплете в мрежата му – 2:1 за водача в класирането.

Все пак в 42-ата Криля Советов върна едно попадение след груба грешка в отбраната на домакините. Приемов опита остро центриране отдясно, Думбиа и Березутски се разминаха с топката по комичен начин и вместо да я изчистят я оставиха да влезе в мрежата на безпомощния Игор Акинфеев.

Така резултатът стана 2:1 на почивката, а преди да е изтекъл и час игра Криля остана с човек по-малко след червен картон, който получи Таранов. До края ЦСКА натискаше за трети гол, но шансът не бе на страната на „армейците”, докато в намален състав гостите пробваха епизодични контри, които не бяха голям проблем за ЦСКА.

След тази победа ЦСКА Москва отново е цели 7 точки на върха пред втория Зенит. Столичани имат 40 точки, а момчетата на Лучано Спалети едва 33. Криля Советов пък остава закотвен на дъното с едва 11 точки от 17 мача, а ртайс М’Боли е допуснал цели 26 гола в мрежата си.
ПСЖ ще бъде без Коло Муани срещу Страсбург

Нападателят има навехнат глезен

ПСЖ иска да привлече Маркус Тюрам, но той се дърпа за трансфер

Нападателят на Интер май не иска хич да ходи в Париж

Интер Маями започва преговори с Луис Суарес за нов договор

Клубът иска да задържи уругвайския голаджия

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)