2. - Други
  3. Динамо унищожи ЦСКА в московското дерби (видео)

Динамо унищожи ЦСКА в московското дерби (видео)

Воронин и Курани поведоха Динамо към разгрома с 4:0 над "армейците"

Отборът на Динамо (Москва) размаза ЦСКА (Москва) като гост в дербито на 23-ия кръг на руската Премиер лига. Така Динамо се доближи само на 2 точки от днешния си съперник в класирането – „армейците” са на второ място с 46 точки, а Динамо позиция по-надолу с 44.

Днес нищо за ЦСКА не се получаваше, а и късметът бе обърнал гръб на Вагнер Лав, Сейду Думбия и компания. От своя страна гостите чакаха грешките на „армейците” в полузащита и бързо се прегрупираха в атака.

Динамо стигна до успеха с по 2 гола във всяко полувреме. Резултатът откри Андрий Воронин в 36-та минута. След поредната грешка на центъра, в отбраната на ЦСКА зейна огромна пробойна, украинският нападател бе оставен непокрит, спокойно влезе в наказателното поле, на 2 пъти залъга вратаря и хладнокръвно прати кълбото в долния ляв ъгъл. Само 3 минути по-късно дойде ред и на другата звезда в атака на тима да се разпише. Кевин Курани покачи на 2:0 за Динамо и даде комфортен аванс за своите.

След пороен дъжд и много нерви в съблекалнята на ЦСКА на полувремето, домакините излязоха за обрат през втората част. Нищо такова обаче не се получи и зрителите видяха нови 2 попадения в мрежата на ЦСКА.

Фернандес и резервата Кокорин записаха имената си сред голмайсторите и направиха резултата разгормен. Крайното 4:0 за Динамо не е реалният резултат, тъй като домакините удариха 2 греди и изпуснаха куп удобни положения да направят мача по-заплетен.

Така ЦСКА остава в зоната на Шампионската лига, а Динамо със своите 2 точки по-малко е в зона Лига Европа.
ПСЖ ще бъде без Коло Муани срещу Страсбург

Нападателят има навехнат глезен

ПСЖ иска да привлече Маркус Тюрам, но той се дърпа за трансфер

Нападателят на Интер май не иска хич да ходи в Париж

Интер Маями започва преговори с Луис Суарес за нов договор

Клубът иска да задържи уругвайския голаджия

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)