3. Зона "Места-Изток": Стрела (Вълкосел) сломи лидера Върбица (Ореше) с 3:1 с десет човека на терена

ФК Стрела (Вълкосел) сломи лидера в класирането "Върбица" (Ореше) в Зона "Места-Изток" побеждавайки го у дома с 3:1. По този начин "вълците" си възвърнаха отново надеждите за първото място в Пиринската Бундеслига даващо право за място в Югозападната "В" група след като излязоха втори в класирането с актив от 49 точки и изостават вече на три точки от тима на Ореше.

ФК Стрела (Вълкосел) сломи лидера  в класирането "Върбица" (Ореше) в Зона  "Места-Изток"  побеждавайки го у дома с 3:1. По този начин "вълците" си възвърнаха отново надеждите за първото място в Пиринската Бундеслига даващо право за място в Югозападната "В" група след като излязоха втори в класирането с актив от 49 точки и изостават вече на три точки от тима на Ореше.

Припомняме, че миналата година отборът на Стрела пропусна възможността да стане областен първенец, като на финала загуби злощастно и не без подкрепата на съдийската тройка тогава с 1:2 от "Петрич 2005" в мач, който се игра на Градския стадион в Симитли.

Двубоят във Вълкосел премина при изключителни мерки за сигурност и бе охраняван от близо 20 полицаи. Срещата започна добре за домакините, които откриха резултата още в десетата минута, чрез капита Хамид Даутев, който играе и за футболният отбор на ЮЗУ "Неофит Рилски". В 29-ата минута след остри реплики с треньора Алил Чавдаров футболистът на Стрела Ибрахим Биберов демонстративно хвърли фланелката си и напусна терена. Така домакините доиграха мача с човек по-малко на терена.

Численото предимство позволи на гостите от Ореше да стигнат до изравнителното попадение в 41-ата минута на двубоя. Второто полувреме започна с много нерви, но все пак по-добрата игра на домакините от Вълкосел бе увенчана с втори гол в 68-ата минута. Тогава играч на гостите извади с ръка топката от голлинията и получи директен червен картон, а футболистите на Стрела получиха възможността да изпълняват дузпа. Точен за 2:1 от бялата точка отново бе капитанът Даутев. Точка на спора сложи влезлият като резерва Гьов, който бе точен за 3:1 в 82-ата минута.

За домакините силен мач изнесе играещият президент Румен Синанов, както и завърналият се след контузия халф Меджетил Мименов. Също така домакините от Вълкосел не можаха да разчитат за мача  на шестима основни футболисти, които предния ден бяха абитуриенти, както и на нападателя си Стоян Смилков, който е със счупен крак. За гостите не игра Петаков, който в мача от есента счупи крака на капитана на Вълкосел - Даутев и не се осмели да играе в срещата.

След мача от  клубното ръководство на Стрела, което няколко години показа, че не жали средства за възраждането на футбола във Вълкосел, заявиха, че ще преследват до край заветната цел влизане в Югозападната "В" група. Според тях, хората го заслужават, тъй като загърбиха работата по полето и разсаждането на тютюна, за да бъдат на трибуните и да подкрепят отбора.

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите