3. Вихрен победи с 2:0 Септември (Симитли) в контрола, синът на Бончо Генчев бележи

Отборът на Вихрен постигна победа с 2:0 срещу трето дивизионния Септември (Симитли) в приятелска среща, играна на стадиона с изкуствено покритие в Сандански, предаде кореспондент на Novsport.com. Главен съдия на срещата пък бе скандалният рефер Христо Ристосков.

Собственикът на Вихрен Коко Динев изгледа първото полувреме в компанията на фолк дивата и негова съпруга Емилия, както и на кмета на града Апостол Апостолов. Те изгледаха само първата част, след което напуснаха стадиона.

От самото начало Вихрен започна по-активно срещата и откри резултата още в 4-та минута чрез Десислав Русев. Бившият играч на Литекс направи самостоятелен пробив и останал сам срещу вратаря, прати топката в мрежата на гостите. В 19-та минута Септември получи правото да изпълни дузпа, след като новото попълнение на Вихрен Боби Павлов игра с ръка в наказателното поле още в дебютния си мач. Зад топката застана опитният Методи Стойнев, но ударът му бе спасен от вратаря Лучини.

През втората част треньорът на Вихрен Филип Филипов пусна в игра всички налични футболисти и в 63-та минута неговият тим стигна до нов гол. Лошо изчистена топка попадна в краката на Иво Димитров, чиито удар бе париран от вратаря на Септември, но притичалия Рафаел центрира на главата на сина на Бончо Генчев - Явор, за когото не бе проблем да отбележи – 2:0.