3. ВЪВ ВРАЦА: ЦСКА победи с 2:0 Ботев и взе глътка въздух (ВИДЕО)

ВЪВ ВРАЦА: ЦСКА победи с 2:0 Ботев и взе глътка въздух (ВИДЕО)

"Армейците" с втора победа за сезона

ЦСКА успя да победи с 2:0 Ботев Враца като гост от 6-ия кръг в efbet Лига. "Армейците" успяха да вземат глътка въздух след последните турболентни седмици. С успеха си те събраха осем точки на седмото място, докато Ботев Враца са 13-ти с едва три пункта.

Във 2-рата минута Спас Георгиев беше намерен в наказателното поле на ЦСКА. Атакуващият футболист на домакините падна много лесно на тревата, просейки си дузпа. Георги Кабаков видя много добре ситуацията и извади жълт картон за симулация.

Три минути по-късно ЦСКА поведе след първата си добра атака. Столичани се справиха с центриране от ъглов удар. Спас Георгиев направи фатална грешка, като с глава изведе Жираир Шагоян. Арменецът демонстрира страхотна скорост и реши да подава към Дюкенс Назон. За тарана остана по-лесното, а именно да порази вратата от близка дистанция.

В 13-ата минута Ботев Враца вкара гол, който не беше зачетен заради засада. Браян Переа беше изведен зад защитата на „армейците“ и елегантно успя да копне топката над Густаво Бусато. Тя влезе в мрежата, но Переа беше в нередовна позиция.

В 27-ата минута гостите можеха да удвоят преднината си. Голмайсторът Назон открадна топката от Луиз Фелипе и комбинира с Тобиас Хайнц. Капитанът на гостите стреля от границата на наказателното поле, но Федерико Бариос успя да спаси с котешки рефлекс.

Час игра след началото Станислав Шопов направи непростим пропуск. Назон се озова на чиста стрелкова позиция и опита да изненада Бариос в близкия ъгъл. Той спаси, но Шопов можеше да направи добавка. Полузащитникът не успя да уцели вратата от бялата точка, въпреки че противниковият страж беше на земята.

В следващите минути ЦСКА започна канонада от изстрели. Всички те бяха блокирани. Не се наложи на Бариос да се намесва и съответно резултатът остава непроменен. Все още ЦСКА имаше крехък аванс от 1:0.

Четири минути след това гостите най-сетне подпечатаха успеха си с втори гол. Назон открадна топката и излезе сам срещу вратаря Бариос. Ударът му беше спасен, но отбитата топка стигна до Хайнц. Тук вече нямаше прошка – 2:0.

Ботев Враца - ЦСКА 0:2

0:1 Назон 5
0:2 Хайнц 83

Стартови състави:

Ботев Вр: 34. Федерико Рубио, 3. Луиз Соарес, 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов, 17. Чавдар Ивайлов – К, 19. Браян Переа, 20. Мартин Христов, 28. Едуардо Кунде, 10. Спас Георгиев, 16. Красимир Тодоров, 77. Стефан Велев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 13. Браян Кордоба, 7. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 15. Тибо Вион, 14. Тобиас Хайнц – К, 3. Сейни Санянг, 10. Жираир Шагоян, 9. Дюкенс Назон, 8. Станислав Шопов

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор