Във Враца: Ботев няма право на грешка срещу Пирин

„Орлетата“ гонят оцеляване още днес, домакините с нов треньор

Новият треньор на Ботев Враца Дженаро Йецо развъртя метлата в навечерието на днешното домакинство на Пирин.

Италианецът освободи трима играчи, като изненадващо сред тях е Костадаин Ничев. Той бе с основна вина за пропуснатата победа при гостуването на Царско село (1:1) в предишния кръг. Тогава 33-годишният защитник направи дузпа в добавеното време. Освен това Ботев Враца се разделя още с нападателя Антон Фасе и левия бранител Димитър Илиев.

Нидерландецът Фасе, който е на 22 години, пристигна през ноември като свободен агент от НЕК Наймеген. За врачани изигра 12 мача в първенството, в които обаче не успя да се разпише.

Димитър Илиев стана част от Ботев през зимата, след като напусна ЦСКА 1948. Той обаче така и не успя да се пребори за титулярно място с Мартин Николов и участва само в 1 среща.

През април с отбора се разделиха Мартин П. Петков-Гривата и Карлос Джало.

Днес Йецо ще направи дебюта си начело на тима. В 17:30 часа Ботев приема лидера в последната група Пирин. Домакините се нуждаят отчаяно от трите точки, за да останат в елита, макар и през бараж срещу четвъртия във Втора лига. Те призоваха феновете за подкрепа и пуснаха билети от по 1 лев за мача. Всички студенти и ученици пък ще влизат на стадион „Христо Ботев“ безплатно.

Треньорът на Пирин Бл Радослав Митревски е убеден, че тимът му може да си гарантира оставането в елита с победа днес.

„Направихме важна крачка към изпълнението на нашата цел, след като победихме Локомотив в миналия кръг. Но сега ни предстои решаващ мач с Ботев, който все още има своите шансове да си осигури оставането в групата и ще бъде пределно мотивиран. При последното ни гостуване във Враца успяхме да спечелим. Надявам се, че ще покажем това, върху което работихме по време на тренировките, и че в крайна сметка ще успеем да се поздравим с успех“, каза Митревски.

След изтърпяно наказание в групата се връща Венцислав Бенгюзов, отбелязва „Тема спорт“. Александър Дюлгеров продължава да лекува контузия и е аут за срещата.

Ел Джемили също си тръгва от Левски

Вече се работи по сделката за офанзивния халф

Спартак (Варна) надви Фратрия

Победният гол за "соколите" вкара 19 годишният талант Даниел Халачев в 54-ата минута

Стипич призна: Ще продадем поне един вратар

"Армейците" търсят 3-4 специфични играчи, разкри треньорът