VAR спря Лудогорец, отмени два гола (ВИДЕО)

"Орлите" вкараха в 18-та секунда, но направиха 1:1 с Арда

Арда (Кърджали) за първи път в историята си взе точка от визита на Лудогорец.

Гол в 18-ата секунда не смути гостите на „Хювефарма Арена“ и те стигнаха до реми 1:1 с автогол в срещата от 11-ия кръг на футболното ни първенство.

Домакините могат да съжаляват повече, защото направиха куп пропуски, удариха 2 греди, а и 2 техни попадения бяха отменени от VAR заради тънки засади.

Гостите пък завършиха срещата с човек по-малко, защото в добавеното време на срещата заради втори жълт картон беше изгонен Джунейт Али.

След ремито Лудогорец оглави временното класиране с 23 точки, макар да спря победната си серия, докато Арда остана на 9-о място със 17 пункта от 11 мача.

"Орлите" поведоха в самото начало чрез Матиас Тисера, но Георги Терзиев си вкара автогол.

Лудогорец откри резултата още в първата минута. Тогава Рик Джонатан открадна топката и подаде на Кирил Десподов, който продължи към Матиас Тисера и аржентинецът вкара в опразнената врата.

В 23-ата минута Десподов напредна отлично отдясно, финтира бранител и стеля остро по диагонал, като Анатолий Господинов успя да докосне топката, която след това се отби в десния му страничен стълб.

В 27-ата минута Александър Георгиев от гостите центрира остро отляво, Ел Тетах се размина с топката в опита си да играе с глава, но тя рикошира в стоящия до него защитник на домакините Георги Терзиев и влетя в мрежата.

В 61-вата минута Терзиев бе на път да се реваншира, като след корнер насочи топката с глава към вратата, но пред голлинията капитанът на Арда Иван Коконов изчисти в ъглов удар.

В 77-ата минута бразилецът Нонато вкара гол във вратата на Арда, но той не бе зачетен, след като страничният съдия Димитър Димитров вдигна флага за засада на негов съотборник в развитието на атаката.

Най-спорното положение бе в 85-ата минута. Тогава Иван Коконов вкара в собствената си врата в опит да изпревари резервата на Лудогорец Игор Тиаго. Попадението обаче отново не бе зачетено, след като бе гледано от ВАР асистентите, като се прецени, че нападателят е бил в засада и влияе на играта.

Лудогорец – Арда 1:1
1:0 Матиас Тисера (1)
1:1 Георги Терзиев (28, авт.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 6. Якуб Пиотровски, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов (к), 14. Дени Групер, 20. Густаво Сантана, 21. Жан Карничник, 32. Игор Пластун, 73. Рик Джонатан, 95. Каули Соуса;

Треньор: Анте Шимунджа;

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 2. Джуниет Али, 3. Умар Сако, 4. Милен Стоев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 18. Ласана Н'диайе, 24. Алекс Петков, 26. Ел Тетах, 80. Лъчезар Котев, 97. Жосе Жуниор;

Треньор: Александър Тунчев.