В Кърджали: Чочев качи ЦСКА 1948 на върха (ВИДЕО)

Халфът вкара единствения гол в мача с Арда и вече има 7 попадения в 5 мача

ЦСКА 1948 е новият лидер във футболната ни efbet Лига.

Възпитаниците на Любослав Пенев останаха непобедени след 6-ия кръг, след като надвиха като гости Арда в Кърджали с минималното 1:0.

Единственото попадение в мача реализира Ивайло Чочев, който вече има на сметката си 7 гола в 5 мача.

„Червените“ пък са с 14 точки от 6 двубоя, като имат с по 2 повече от Черно море и Локомотив (Пловдив), макар и с мач повече.

Мачът в Кърджали започна спокойно и в първите 10 минути удари на практика липсваха. Точно след изтичането им Ковачев опита един, но много неточно.

В средата на първото полувреме обаче Георги Русев се измъкна от защитата на домакините и бе повален в пеналта от Алекс Петков, което доведе до дузпа.

Щатният изпълнител на гостите Ивайло Чочев хладнокръвно я превърна в гол, за да се разпише за 7-ми път през сезона и така даде аванс на ЦСКА 1948.

Арда опита да отговори с изстрели на Христо Иванов и Ковачев, ала те не намериха целта.

Така първото полувреме завърши с минимална преднина за „червените“ от София.

Второто стартира по подобие на самата среща, като до средата му отново липсваха голови положения.

Малко след изтичането на първия игрови час обаче Ндиайе можеше да изравни с глава за Арда, но капитанът на столичани Даниел Наумов демонстрира класата си със страхотно спасяване.

При добавката таранът не уцели вратата от непосредствена близост и така пропусна най-чистото положение на своя тим.

Десет минути преди края на редовните 90 резервата на домакините Тонислав Йорданов също имаше шанс да се разпише, ала ударът му с атрактивна странична ножица премина покрай целта.

Дебют за отбора на Любослав Пенев направи бившият халф на Локомотив (Пловдив) Парвиз Умарбаев.

В добавеното време на мача резервата на гостите Марио Топузов можеше да направи победата по-убедителна, но пропусна.

Въпреки това, ЦСКА 1948 спечели и превзе върха на временното класиране, докато Арда остана с 9 точки на 7-ма позиция в efbet Лига.

Арда – ЦСКА 1948 0:1
0:1 Ивайло Чочев (31, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арда: 36 Васил Симеонов, 6 Пламен Крачунов, 8 Милен Желев, 10 Светослав Ковачев, 18 Ласана Н'диайе, 20 Деян Лозев, 24 Алекс Петков, 33 Иван Тилев, 70 Христо Иванов, 77 Илия Юруков, 80 Лъчезар Котев;

Треньор: Александър Тунчев;

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов, 19 Стив Фуртадо, 22 Реян Даскалов, 14 Хелитон Джордж, 2 Джонатан, 18 Ивайло Чочев, 58 Октавио, 20 Ангел Бастунов, 10 Георги Русев, 9 Александър Колев, 17 Енрике Рафаел;

Треньор: Любослав Пенев.