3. В Бистрица: Левски ще гони третото място и Европа

В Бистрица: Левски ще гони третото място и Европа

При сегашната конфигурация 4-oто място праща на бараж за Лигата на конференциите

ЦСКА 1948 е домакин на Левски днес в първия мач за двата отбора от плейофите в първата шестица на efbet Лига.

"Сините" ще преследват първа победа срещу този съперник през сезона, а евентуален успех ще приближи отбора на две точки третото място в класирането, което към момента се заема от днешния им съперник. ЦСКА 1948 надви Левски с 1:0 у дома в редовния сезон, а срещата на "Георги Аспарухов" завърши 0:0.

Днешният домакин определено не се намира в добра форма. Отборът на Тодор Янчев нареди четири поредни мача без победа във всички турнири. През седмицата "червените" се класираха за финала за Sesame Купа на България с гол в 118-ата минута на продълженията срещу Локомотив София, като в редовното време срещата завърши 1:2 за гостите от "Надежда".

Левски беше в серия от 10 мача без загуба, но отстъпи с 0:1 на Локомотив Пловдив в последния си мач от редовния сезон. И двата отбора преследват класиране в евротурнирите, като към момента се намират в отлични изходни позиции.

Треньорът на домакините Тодор Янчев има сериозни проблеми в окомплектоването на своя състав. Аут заради наказания са Ангел Лясков, Октавио и Светослав Диков. С контузии са Джонатан, Райън Бидунга и Евгений Сердюк. Така единствената алтернатива на върха на атаката остава Александър Колев. Очаква се в предни позиции да му помагат Педриньо, Георги Русев и Радослав Кирилов.

Добрата новина за наставника на "сините" Елин Топузаков е завръщането в състава на Андриан Краев и Филип Кръстев. Двамата ще заемат местата си в средата на терена, а Ивелин Попов отново ще действа зад нападателя Рикардиньо. По крилата ще атакуват Уелтън и Роналдо. Аут поради контузия продължава да бъде Хосе Кордоба.

От ЦСКА 1948 отпуснаха едва 250 билета за феновете на "сините", които бяха изчерпани доста бързо. Очаква се на стадиона да има много повече привърженици на столичния гранд.

Мачът в Бистрица днес стартира в 20:00 часа и бе поверен на арбитъра Георги Гинчев като е от особена важност.

Причината е, че четвъртото място в първенството, ще праща на бараж за Лигата на конференции, ако сегашната конфигурация в челото на класирането се запази. За финал за купата на България се класираха лидера Лудогорец и третия ЦСКА 1948.

Ако разградчани станат шампион или завършат на едно от първите три места, което вече е сигурно и математически, и в същото време спечелят купата, то ще прехвърлят една от евроквотите, която преминава през бараж със седмия, за четвъртата позиция.

Същото ще стане и ако ФК ЦСКА 1948 Сф завоюва трофея и в крайното класиране завърши на третата позиция, където се намира в момента с аванс от пет точки преди четвъртия Левски.

Единственият вариант четвъртото място да не дава шанс за Европа е тимът от Бистрица да спечели йупата и след това изпадне от тройката в крайното класиране на първенството. Тогава на бараж ще отиде третият в подреждането.

Апетити за четвъртата позиция имат още Черно море, който е само на точка от Левски, както и Локо Пловдив – черно-белите изостават с 4 пункта.

Янев: Няма как да се сравняваме като класа с Лудогорец