3. В Белек: ЦСКА 1948 обърна сърби

В Белек: ЦСКА 1948 обърна сърби

„Червените“ с втори успех в контролите след 2:1

Отборът на ЦСКА 1948 победи с 2:1 сръбския Чукарички в контролна среща, която се игра в турския курорт Белек.

За "червените" това е втора победа в зимните проверки в южната ни съседка след успеха с 2:1 над германския Ханза (Рощок) и равенството 0:0 с грузинския Торпедо Кутаиси в предишните два мача.

Футболистите на старши треньора Тодор Янчев стигнаха до успеха с гол в самия край на двубоя на новото попълнение Бирсент Карагерен.

За бившия нападател на Локомотив Пловдив това бе първи гол с екипа на столичани.

Българският отбор бе по-добрият от двата през първото полувреме и пропиля няколко добри възможности за гол.

Най-чистата от тях се откри пред централния защитник Елитон, чийто удар с глава след центриране от пряк свободен удар мина вдясно от страничната греда на Чукарички.

В края на първото полувреме Чукарички изравни играта и дори успя да поведе. Това се случи в 41-вата минута, когато Самюел Овусу си създаде добра ситуация на границата на наказателното поле и с диагонален удар с левия крак матира Даниел Наумов.

ЦСКА 1948 обаче успя да отговори веднага след началото на второто полувреме. В 48-мата минута Ивайло Чочев изпревари персоналния си пазач при едно центриране от корнер и с глава изравни за 1:1.

След гола играта бе двуостра, но късметът се усмихна на страната на българския представител. В 86-ата минута Бирсент Карагерен бе намерен от Алекс Колев в наказателното поле и на празна врата не пропусна да се разпише.

Следващата контрола на ЦСКА 1948 е в събота срещу казахстанския Аксу.

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)