3. Унизителна загуба за Янтра в Габрово

Унизителна загуба за Янтра в Габрово

Унизителна загуба записа отборът на Янтра в първия пролетен кръг от първенството в Северозападната „В” група. Габровският тим беше тотално надигран на своя стадион „Христо Ботев” от борещия се за „Б” група състав на Бдин Видин, а срещата завърши при конфузното 1:4. Резултатът обаче напълно отразява показаното от двата отбора на терена. Момчетата от брега на Дунав демонстрираха много по-комбинативна и стойностна игра, и съвсем заслужено си тръгнаха с трите точки.

Унизителна загуба записа отборът на Янтра в първия пролетен кръг от първенството в Северозападната „В” група. Габровският тим беше тотално надигран на своя стадион „Христо Ботев” от борещия се за „Б” група състав на Бдин Видин, а срещата завърши при конфузното 1:4. Резултатът обаче напълно отразява показаното от двата отбора на терена. Момчетата от брега на Дунав демонстрираха много по-комбинативна и стойностна игра, и съвсем заслужено си тръгнаха с трите точки. В състава на Янтра пък съвсем ясно си проличаха последствията от късното започване на зимната подготовка и липсата на контролни срещи. Габровските футболисти бяха равностойни само през първия половин час. Много стабилен в тези първи минути беше Даниел Христов, който излезе с капитанската лента. Добри идеи се видяха и в играта на Ангел Кънчев, който даде няколко добри извеждащи паса. Останалите обаче бяха далеч от възможностите си и действаха като индивидуалности, без колективна мисъл.

За разлика от тях видинчани взаимодействаха много по-добре и опитваха разнообразни атаки по двата фланга, а в основата на всичко по-интересно бе капитанът им Чавдар Ценков. Именно той даде тон на своите съотборници, като разпечата габровската врата в 37-та минута. След центриране от корнер, топката бе свалена към полузащитника на Бдин, който от 7-8 метра опъна мрежата зад Здравко Тодоров. Попадението очевидно обърка футболистите на Янтра и веднага след подновяването на играта Борислав Борисов, като по чудо не вкара втори гол. Той обаче се реваншира две минути по-късно, след като получи подарък от игралия отлично до този момент Даниел Христов и останал сам срещу Здравеца покачи на 0:2. При този резултат завърши първото полувреме.

В началото на втората част Христо Кирилов вкара в игра Иван Лесев и Драго Иванов, на мястото на юношите Радо Гутев и Петър Кузев. И това обаче не промени особено облика на отбора. Напротив, през вторите 45 минути надмощието на гостите стана още по-очевидно. Янтра отправи първия си удар към вратата на съперника едва в 55-та минута. Шутът бе на Ангел Кънчев, а топката мина малко над напречната греда. Пред отсрещната врата обаче бе доста по-напечено. В 57-та минута удар на Ценков облиза страничната греда, а в 61-та минута Здравко Тодоров изби изстрел от близо на Никифоров. Натискът на видинчани ставаше все по - сериозен и в 69-та минута домакините инкасираха още един гол. След центриране от корнер топката стигна до непокрития Георги Димитров, който се разписа от близо за 0:3. След още 6 минути неразчетено излизане на Здравко Тодоров бе наказано от Светлин Цветков и резултата стана катастрофален за Янтра - 0:4. Девет минути преди края Ивайло Иванов се разписа с глава след центриране от корнер, колкото да направи загубата на габровския отбор малко по-почетна. Янтра - Бдин – 1:4.