3. ЦСКА разби Нафтекс с 5:1 във втори четвъртфинал на републиканското първенство за юноши

Юношите (старша възраст, родени 1990-а година) на ЦСКА постигнаха втора победа над Нафтекс на четвъртфиналите на републиканското първенство, като този път спечелиха с категоричното 5:1.

Преди пет дни в Бургас "армейците" постигнаха още една победа- тогава с 5:0. Отборът на Нафтекс, воден от треньорите Владо Стоянов и Мирослав Кралев, е съставен основно от момчета, които са с две или три години по-малки от тези на ЦСКА.

Тимът на Нафтекс откри резултата в 10-ата минута от дузпа, реализирана от Живко Петков. В 18-ата обаче Самир Аес технично овладя топка на дъгата, преодоля защитник и вратаря на бургазлии Стефан Вълков и от малък ъгъл изравни. В 35-ата минута Димитър Димитров с глава покачи на 2:1 за ЦСКА, а минута преди края на първата част Даниел Михалов от фаул направи 3:1.

Няколко секунди по-късно съдията Александър Костадинов отсъди дузпа за ЦСКА, която обаче Михалов пропусна. В 68-ата минута отново от дузпа Благой Пасков направи 4:1, а в 80-ата същият футболист от малък ъгъл преодоля десния бранител на Нафтекс и вратаря и вкара петото попадение.

Роденият през 1993-а година таран на "шейховете" Живко Петков пък пропусна да се разпише сам срещу вратаря при резултат 1:3 в началото на второто полувреме.