3. ЦСКА потрепери, но е на четвъртфинал (ВИДЕО)

ЦСКА потрепери, но е на четвъртфинал (ВИДЕО)

Две греди спряха Славия

Само четири дни след като завършиха наравно 1:1, ЦСКА и Славия излязоха в 1/8-финал на Sesame Купа на България и "армейците" взеха реванш, побеждавайки с 1:0.

Въпреки че в срещата имаше само един гол, емоциите не лиспваха, като феновете на домакините бяха бесни след попадението и започнаха да обстрелват пейката на "червените" със седалки и твърди предмети.

В 7-ата минута Галин Иванов отправи първия точен удар в срещата. Той стреля от границата на пеналтерията, но Густаво Бусато се намеси без проблем.

Седем минути по-късно Мартин Сораков излезе очи в очи с Бусато след фрапантна грешка на Сейни Сенянг. Денислав Александров открадна топката от левия бранител и подаде към Сораков, който обаче не успя да преодолее бразилския вратар на "армейците".

В 25-ата минута Джонатан Линдсет получи на границата на наказателното поле от Матиас Фаетон и не се поколеба да стреля към горния ляв ъгъл на вратата на Светослав Вуцов, но топката премина на сантиметри от страничния стълб.

Само две минути по-късно ЦСКА откри резултата. Светослав Вуцов се опита с дълъг пас да намери играч на Славия в предни позиции. Топката бе пресечена от Иван Турицов, а Браян Кордоба подаде към Тобиас Хайнц. Норвежецът проби отлично по десния фланг и с центриране по земя намери Фаетон, който с техничен удар прати кълбото в десния ъгъл на вратата на домакините.

След гола на "червените" имаше напрежение по трибуните, след като фенове на "белите" хвърляха седалки по резервната скамейка на гостите.

В 38-ата минута "армейците" бяха близо до втори гол, но гръмотевичният удар на Майкъл Естрада от далечно разстояние нацели напречната греда.

Само минута по-късно Славия създаде добра атака, която завърши с изстрел на Галин Иванов. При неговия удар имаше рикошет, който обаче не заблуди Бусато и той изби в ъглов удар.

Началото на второто полувреме започна с хубава атака на домакините. Венцислав Керчев подаде към Галин Иванов, който изведе Сораков на добра позиция, но неговият удар бе слаб и не бе проблем за Бусато. В 57-ата минута Тони Тасев стреля от пряк свободен удар, но изпълнението му бе неточно.

В 70-ата минута появилият се като резерва Дюкенс Назон направи хубав индивидуален пробив, но ударът му бе неточен. Моменти по-късно "белите" организираха хубава атака. Галин Иванов бе изведен от Иван Минчев и предпочете да подава, вместо да стреля, което позволи на Бусато да се намеси.

Три минути преди изтичането на редовното време на мача Густаво Бусато бе заменен принудително след сблъсък с Тони Тасев.

Славия - ЦСКА 0:1
0:1 Фаетон 27

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 5, Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев – 27. Емил Мартинов, 17. Ерол Дост – 23. Денислав Александров, 33. Галин Иванов (К), 88. Тони Тасев – 9. Мартин Сораков

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 3. Сейни Сенянг, 13. Браян Кордоба, 6. Християн Петров, 19. Иван Турицов – 21. Амос Юга (К), 7. Джонатан Линдсет, 17. Емануел Шакич, 14. Тобиас Хайнц – 11. Матиас Фаетон, 29. Майкъл Естрада

В ЦСКА акцентират на тактическата подготовка преди Септември

ЦСКА продължава да се готви за предстоящия мач със Септември в събота

Двама от Славия аут за Черно море

Загорчич определи групата на Славия за домакинството на Черно море

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия