3. ЦСКА - Лудогорец с най-малко игрово време в кръга

ЦСКА - Лудогорец с най-малко игрово време в кръга

18 гола паднаха в 8-те мача в efbet Лига, които бяха част от 28-мия кръг на първенството. Домакините спечелиха 2 двубоя, гостите взеха 4 мача, а две срещи завършиха наравно.

Българската професионална футболна лига продължава традицията да ви показва най-интересните статистики от изминалите кръгове.

ЧИСТОТО ИГРОВО ВРЕМЕ

Мачът с най-много чисто игрово време тази седмица бе двубоя между Арда и Ботев Враца. Двата отбора играха футбол 52 минути и 56 секунди, като домакините владяха топката в 29:20 минути (най-много от всички отбори), а гостите в 23:23 минути.

Другият мач, който мина 50 минути чисто игрово време, бе този на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив. Ботев Пловдив и Левски играха 50:56 минути чист футбол, като гостите владяха топката в 28 минути и 50 секунди от времето.

Дербито между ЦСКА София и Лудогорец се игра 41 минути и 14 секунди (най-малко в целия кръг), като домакините имаха 21:08 минути чисто игрово време, а гостите 20:06 минути.

Най-малко с топката играха футболистите на Спартак Варна – 15:40 минути срещу Локомотив Пловдив.

УДАРИТЕ

Отборът на Черно море отправи най-много удари към вратата на противника в изминалия уикенд. Момчетата на Илиан Илиев шутираха 20 пъти, Локомотив Пловдив направи 17 удара, а Хебър 15.

Най-малко удари по посока на своята врата допусна ЦСКА София – 3. Лудогорец допусна 8 удара, а Септември 9.

ПАСОВЕТЕ

Футболистите на Локомотив Пловдив бяха най-точни в своите подавания. 87% от пасовете на „черно-белите“ бяха точни. Те си подадоха топката общо 491 пъти. На второ място по този показател остана Арда с 489 паса (85% точни) и Септември 448 паса (83% точни). Най-малко пасове си раздадоха отборите на Хебър и Спартак Варна.

Най-много пасове е дал играчът на Септември Асен Георгиев – 79, от които 64 точни. Живко Атанасов от Черно море е с 71 паса, от които 65 точни.

КОНТРОЛ ВЪРХУ ТОПКАТА

Локомотив Пловдив упражни най-добър контрол върху топката, като владеенето бе 65,9%. Втори по този показател бе Септември с 58,3%. В двата мача с най-много публика Левски контролира топката в 56% от времето срещу Ботев Пловдив, а ЦСКА София контролира топката в 51,2% от мача срещу Лудогорец.

ЦЕНТРИРАНИЯТА

Футболистите на Арда направиха най-голям брой центрирания в мача срещу Ботев Враца – общо 24, от които 8 точни. С едно центриране по-малко завършиха играчите на Черно море. Футболистите на Лудогорец центрираха най-малко – само веднъж срещу ЦСКА София.

ЕДИНОБОРСТВАТА

Футболистите на Локомотив София спечелиха 55% от единоборствата в нападение срещу Хебър, а най-добър в това отношение бе Красимир Милошев с 18 единоборства, от които спечелени 13.

Играчите на Левски пък взеха 64% от единоборствата в защита срещу Ботев Пловдив. От футболистите обаче в най-много единоборства в атака влезе Венсан Марсел от Хебър, който спечели 11 от 19.

Играчите на Лудогорец пък взеха най-висок процент от единоборствата във въздуха – 57%, а Франко Русо взе 8 от 12 единоборства на втория етаж.