ЦСКА 1948 спря полета на Лудогорец (ВИДЕО)

Зрелищно реми с 4 гола след обрат за 3 минути в Бистрица

За първи път в историята ЦСКА 1948 и Лудогорец не се победиха.

Двата отбора регистрираха зрелищно реми 2:2 в мач от третия кръг на efbet Лига, след като „червените“ домакини направиха пълен обрат в рамките на 3 минути, но гол на резервата Бърнард Текпетей подели точките.

Така шампионите, които нямаха допуснат гол през сезона преди началото на двубоя в Бистрица, спряха серията си от 5 победи на нула във всички турнири.

Момчетата на Любослав Пенев пък останаха непобедени през кампанията, след равенството с Пирин (1:1) в предишния кръг и успеха над Левски (1:0) на старта.

Наставникът на гостите Анте Шимунджа направи куп промени в стартовия състав спрямо онзи, победил у дома Шамрок Роувърс в квалификациите за Шампионска лига през седмицата.

Неговите възпитаници започнаха срещата на високи обороти и се настаниха в половината на съперника веднага след началния съдийски сигнал.

В 4-ата минута пък 2 от рокадите в тима комбинираха и само отличната изява на вратаря на ЦСКА 1948 предотврати гола.

Кирил Десподов центрира от ъглов удар и Спас Делев засече от въздуха много технично, ала капитанът на домакините Даниел Наумов демонстрира класа и спаси.

Последваха още 2 удара на Делев, който обаче не бяха толкова опасни, докато ЦСКА 1948 отговори с добра комбинация отдясно, но нямаше кой да завърши.

След това домакините изравниха играта и на свой ред погледнаха към вратата на Лудогорец, но не успяха да стигнат до чисти голови възможности.

В 30-ата минута пък гостите имаха една такава, след като Сисиньо намери с чудесен дълъг пас Кирил Десподов.

Последният овладя елегантно и стреля силно по диагонала, ала Наумов изби с крак, а после боксира отскочилата топка, за да не позволи да се стигне до добавка.

Секунди след това играта бе спряна за освежаване на футболистите. След това играта бе равностойна, с лек териториален превес на Лудогорец.

Шампионите нанесоха своя удар в добавеното време на първата част. То бе 2 минути, а 48 секунди след тях Каули Оливейра проби през центъра и след двойно подаване прати топката първо в напречната греда, а после и в мрежата.

Това позволи на „орлите“ да се оттеглят на почивка с минимална преднина от 1:0.

Второто полувреме започна по-спокойно от първото и чистите ситуации на практика липсваха до 60-ата минута.

Тогава Ивайло Чочев получи топката до точката за изпълнение на дузпа, ала не се справи добре с контрола и последвалият удар бе блокиран от Оливие Вердон.

В 72-ата минута Лудогорец инкасира първото си попадение в официален двубой през кампанията. Тогава Алекс Колев изпълни един свободен удар, след който Георги Русев стреля в гредата, ала топката се върна към Чочев и той от въздуха я вкара в мрежата – 1:1.

Само 3 минути по-късно ЦСКА 1948 направи обрата пълен. След атака отдясно топката бе подадена към резервата Георги Русев, който финтира Вердон още с овладяването на топката и после леко я пусна по земята, под плонжа на Симон Слуга и пред погледа на Антон Недялков, за да направи резултата 2:1 в 75-ата минута.

В 80-ата пък Марио Топузов можеше да направи 3:1, ала пропусна от чиста позиция, което бе наказано от шампионите.

В ответната атака появилият се малко преди това на терена Бърнард Текпетей се пребори със съперник и после с мощен шут от над 20 метра матира Наумов, за да изравни – 2:2.

Това се случи в 81-ата минута, а само 2 по-късно Георги Русев получи отличен шанс да се разпише, ала стреля покрай гредата.

В 85-ата минута пък Вердон пропусна от непосредствена близост и така в крайна сметка двата тима поделиха точките.

Лудогорец остава лидер със 7 в своя актив, докато ЦСКА 1948 вече има 5 и заема трето място във временното класиране преди изиграването на останалите срещи от кръга.

ЦСКА 1948 – Лудогорец 2:2
0:1 Каули Оливейра (45+3)
1:1 Ивайло Чочев (72)
2:1 Георги Русев (75)
2:2 Бърнард Текпетей (81)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (к), 15. Александър Александров, 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин, 2. Джонатан Перейра , 18. Ивайло Чочев, 6. Карлос Охене, 58. Октавио , 17. Рафаел Енрике, 9. Александър Колев, 7. Марио Топузов;

Треньор: Любослав Пенев;

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков (к), 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов, 24. Оливие Вердон, 32. Игор Пластун, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев, 95. Каули Оливейра;