3. Треньорът на Пирин (Рз) истински футболен празник в Петрич

Треньорът на Пирин (Рз) истински футболен празник в Петрич

Треньорът на Пирин (Разлог) Иван Стойчев очаква истински футболен празник на стадион "Цар Самуил" за мача от четвъртия кръг във Югозападната "В" група между Беласица и воденият от него тим.

Стойчев заяви, че се готви за тежък мач, тъй като Беласица е отбор с традиции и разполага с добри футболисти, които са готови да защият името на петричкия клуб независимо от това в коя група се състезава. Стойчев си спомня добре и мача между доблиращите отбори на Пирин и Беласица в Благоевград, който петричани загубиха с минималното 0:1 и затрудниха максимално домакините, чийто треньор по това време беше именно той.

Досега Пирин (Разлог) записа две победи с по 2:0 над Струмска слава (Радомир) и Чепинец (Велинград) и една загуба с 0:1 от Бенковски (Пазарджик).

За утрешния мач в Петрич Иван Стойчев няма да може да разчита единствено на Златко Богоев, който има болки в рамото. В игра се завръщат след контузии Шошов и Лечов.

Мачът ще бъде първи за Беласица от 13 години насам в третия футболен ешелон. Само допреди няколко месеца петричкия тим играеше в елитната група на футболното ни първенство.