3. Световните медии за България - Кипър (2:0)

Световните медии за България - Кипър (2:0)

Кипър се оказа лесен съперник за невероятните българи. Така е озаглавена статията на авторитетния футболен портал goal.com за победата на България над Кипър (2:0). С постигната победа България съхрани шансовете си за участие на Мондиал 2010 в ЮАР. От 5 мача тимът има 7 спечелени точки, като е на трето място в група 8.

Кипър се оказа лесен съперник за невероятните българи. Така е озаглавена статията на авторитетния футболен портал goal.com за победата на България над Кипър (2:0). С постигнатата победа България съхрани шансовете си за участие на Мондиал 2010 в ЮАР. От 5 мача тимът има 7 спечелени точки, като е на трето място в група 8.

Повечето световни медии също отразиха подобаващо успеха на българите. „Лошият старт на България свърши”, е заглавието за мача на американския канал ESPN.

Въпреки отсъствието на Димитър Бербатов и Мартин Петров, воденият от Станимир Стоилов национален отбор на България победи Кипър с 2:0 в група 8 на световните квалификации за Мондиал 2010, съобщава официалният сайт на УЕФА. Двата гола на стадион „Васил Левски” отбелязаха Ивелин Попов в 8-ата минута на срещата и Димитър Макриев в даденото от съдията продължение. В следващия си мач България приема Кипър на 6-и юни, докато Кипър посреща Черна гора.

Липса на късмет и опит - това е акцентът, на който медиите в Кипър наблягат след мача между България и Кипър (2:0). Авторитетният гръцки спортен всекидневник „24 часа спорт” пише, че тимът на Кипър отново се е представил много силно в квалификациите, но няма да има възможност да се класира за Мондиал 2010 заради лош късмет. Според медията островният отбор е играл много по-силно от тима на България, но малшансът не им е позволил да вземат нещо от тази среща.

„Реферът Ингварсон си затвори очите и не позволи да играем футбол. България имаше много късмет и шанс, благодарение на който стигна до трите точки. Ние отново се опитахме, но отново не успяхме”, пише изданието.

Друго гръцко издание - „Типос”, също коментира, че Кипър не са могли да материализират футболното си превъзходство и драматично са загубили срещата несправедливо.

„Трябва да гледаме напред и да се надяваме да се класираме за Европейското. Първата част бе равностойна, но през второто полувреме тотално надиграхме българите, но шансът ни лиши от възможността да вземем точки в този мач. Силна игра на Кипър и липса на опит бяха основните моменти в играта на Кипър тази вечер”, коментира изданието.

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0