3. След ЦСКА, "орлетата" взеха скалпа и на Левски за Купата

След ЦСКА, "орлетата" взеха скалпа и на Левски за Купата

Пирин победи Левски с 1:0 в Благоевград и се класира за финал в турнира за Купата на България по футбол.

Пирин победи Левски с 1:0 в Благоевград и се класира за финал в турнира за Купата на България по футбол. „Орлетата” удариха две греди и напълно заслужиха успеха в мача. След като на ¼-финалите тимът се справи с ЦСКА, сега надделя и над друг софийски гранд – Левски. На 27-и май Пирин ще се изправи срещу Литекс в спор за трофея.

Домакините от Пирин могат да съжаляват, че след първата част не водеха в резултата. Делев постоянно тормозеше централната двойка на Левски Бистрон и Милиев, а Витанов уцели напречната греда. Първите 10 минути бяха в полза на „сините”, като в 6-ата минута Христов получи топката абсолютно сам в наказателното поле след ъглов удар, но Макенджиев се намеси отлично.

В 14-ата минута Делев направи много добър пробив по дясното крило, намери връхлитащият Витанов, който с плътен удар уцели горната греда на вратата, пазена от Митрев. Последваха атаки към двете врати, но до изгодни голови положения не се стигна. В 36-ата минута Делев получи пас зад гърба на „сините” защитници, преодоля вратаря Митрев, но Бистрон бе на точното място и спаси своя тим от сигурен гол, избивайки с глава. До края на първите 45 минути не се случи нищо запомнящо се и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Старши треньорът на Левски Емил Велев пусна в игра на почивката Димитров, който замени контузения Йовов, а Николов влезе на мястото на Коцев за Пирин. След няколко опасни атаки към двете врати дойде 56-ата минута, в която резултатът бе открит. Даниел Пеев отне топката от играч на Левски, подаде в ляво на Делев, той му върна топката и от около 7 метра Пеевне остави шанс на Митрев за 1:0. Само три минути по-късно отново Делев се озова на добра позиция, но след удара му топката мина над вратата. В последните 20-ина минута Левски упражни натиск, с цел изравняване на резултата.

Центриранията на Димитров и Жоазиньо обаче бяха без резултатни. Домакините отговаряха с бързи контраатаки, като в основата им беше най-добрият играч на тима в мача Делев. В 79-ата нападателят се справи с Миланов, отправи хубав удар, но за втори път гредата се оказа верен помощник на Митрев. В следващата атака отново Делев се откъсна от защитниците в синьо, но останал сам срещу стража на Левски не съумя да го преодолее. При сблъсъка с вратаря обаче той получи тежка контузия и с линейка напусна стадион „Христо Ботев”.

До края на мача хаотичният натиск на Левски не даде резултат и отборът от София си тръгна победен. „Орлетата” можеха да ликуват, след като тимът стигна финал в надпреварата. Съперник в спора за титлата на отбора, воден от Наджи Шенсой ще е Литекс.

Йовичевич: Утре ще покажем нашата амбиция