СЛЕД СКАНДАЛНО СЪДИЙСТВО: Арда и Локо (Сф) взеха по точка (ВИДЕО)

Сериозна битка на "Арена Арда" приключи без победител

Отборите на Арда Кърджали и Локомотив София завършиха наравно 2:2 в първия мач от програмата на 15-ия кръг на efbet Лига. Срещата на „Арена Арда” приключи след четири гола и три червени картона, като гостите от столицата играха последните минути с 9 души на терена.

Първата възможност в срещата се откри пред домакините. Ласана Н‘диайе засече с глава центриране в наказателното поле, но стреля покрай целта.

Пет минути по-късно Светослав Ковачев проби, нагласи си топката за шут и стреля право в ръцете на Александър Любенов.

По-активните действия на кърджалийци дадоха резултат в 18-ата минута. Иван Тилев тръгна на самостоятелен рейд през центъра. Той стигна до дъгата на наказателното поле, откъдето изстреля снаряд в горния ляв ъгъл. Любенов успя да реагира, но нямаше никакъв шанс за отрази – 1:0 в полза на Арда.

Половин час след началото Локо София получи правото да изпълнява наказателен удар. Димитър Митков беше намерен в наказателното поле. Нападателят изпревари Алекс Петков, който го фаулира. Волен Чинков се посъветва с ВАР, след което посочи бялата точка. Именно потърпевшият Митков се нагърби с изпълнението. Той прати Анатолий Господинов в противположния ъгъл и изравни 1:1.

В 34-тата минута Антонио Вутов сбърка. Н‘диайе се втурна в предни позиции, нахлу в наказателното поле и стреля в обсега на Любенов. Вратарят изби.

В 41-вата минута Локо София организира хубава атака. Карлос Франса намери Антонио Вутов, който не се поколеба и шутира по земя – право в ръцете на Господинов. Арда подхвана бърза контраатака. Иван Тилев беше потърсен с успореден на голлинията пас. Точно преди да засече топката в мрежата Селсо Рапосо направи ключова намеса и изби.

Минутка по-късно Локо София стигна до втори гол и пълен обрат в резултата. Вутов намери на десния фланг Симеон Славчев. От аутлинията той пусна пас към далечната греда. Там непокрит беше оставен Ивайло Найденов, който порази целта за 2:1.

Кошмарът за Арда продължи. Още преди края на първата част домакините останаха с човек по-малко. Иван Тилев извърши нарушение в близост до страничната линия и си изкара втори жълт, респективно червен картон.

В 58-ата минута Локо София можеше да нанесе решаващ трети удар. Симеон Славчев открадна топката в близост до централната линия. Бившият халф на Левски напредна и подаде към Карлос Франса. Той се озова очи в очи с Господинов, но беше блокиран навреме от защитник.

След динамичното първо полувреме двата тима определено намалиха оборотите. В ролята си на изоставащ в резултата Арда трябваше да натиска, но не се получаваше. Определено кърджалийци изпитваха затруднения да атакуват, останали с 10 души. Междувременно Локо София разиграваше добре и търпеливо изчакваше своите шансове за евентуален трети гол.

Четвърт час преди изтичането на редовните 90 минути Тонислав Йорданов се обърна с едно докосване и пробва късмета си с шут от сериозна дистанция. Влезлият като резерва прати топката много високо над целта.

Светослав Ковачев изпълни великолепно пряк свободен удар от границата на наказателното поле в 81-та минута и успя да изравни резултата, изпращайки топката в десния ъгъл на безпомощния Александър Любенов. Секунди по-късно Матеус Дуарте си помогна с ръка при единоборство, а вече имаше жълт картон и съдията не се поколеба да му покаже втори такъв.

Арда - Локо София 2:2
1:0 Иван Тилев 19
1:1 Димитър Митков 30 (дузпа)
1:2 Ивайло Найденов 43
2:2 Ковачев 81

Стартови състави:

Арда: Господинов, Сако, Желев, Ковачев, Георгиев, Коконов, Н'Диайе, Лозев, Петков, Тилев, Котев

Локомотив София: Любенов, Алан Диас, Найденов, Дуарте, Рапосо, Милошев, Славчев, Кацаров, Вутов, Митков, Франса