3. Славия се доближи до баража за Европа след 0:0 с Арда (ВИДЕО)

Славия се доближи до баража за Европа след 0:0 с Арда (ВИДЕО)

"Белите" остават на седем точки преднина пред днешния си съперник

Славия и Арда завършиха наравно 0:0 в двубой от 32-ия кръг на efbet Лига. "Белите" запазиха аванса си на седмото място от седем точки и е все по-близо до евентуален бараж за място в евротурнирите.

Двубоят започна спокойно, като в началните минути гостите от Кърджали бяха по-активни, а с неточен удар в 7-ата минута се отчете Абубакар Тунгара.

В 13-ата минута Арда изпълни заучено углов удар и Станислав Иванов шутира от границата на наказателното поле, но след рикошет в Натан Гасама, топката напусна очертанията на терена.

Постепенно Славия изравни играта и на свой ред тръгна в нападения към вратата на Анатолий Господинов. Чистите положения пред двете врати обаче бяха много малко.

В 65-ата минута Ерол Дост засече центриране от ъглов удар, но шутът му бе неточен и топката мина над вратата на Господинов.

Най-доброто положение в мача дойде в 74-ата минута. Тони Тасев центрира от пряк свободен удар вляво от вратата на Арда. На близката грееда Дост изпревари Милен Желев и стреля с глава, но топката се отби в десния страничен стълб.

Четири минути по-късно Тасев засече центриране отляво на Людовик Соарес, но от 4-5 метра от малък ъгъл стреля неточно. Арда отговори с удар на Абубакар Тунгара, който засече центриране от пряк свободен удар на Иван Коконов, но мерникът му изневери, а и ударът бе от сложно положение.

В 88-ата минута Светослав Ковачев тръгна на дрибъл от дясното крило, като мина успоредно на границата на наказателното поле. Последва изстрел, но Николай Кръстев спаси.

Стартови състави:

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки (К), 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост, 55. Натан Гасама, 19. Чунг Нгуен До, 71. Кристиян Стоянов, 88. Тони Тасев, 8. Емил Стоев, 9. Ахмед Ахмедов

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джунейт Али, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 8. Милен Желев, 9. Преслав Боруков, 21. Радослав Цонев, 26. Ел Мами Тетах, 24. Алекс Петков (К), 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов

"Има и такива мачове", обяви президентът на БФС

Илиан Илиев: Мачът бе тежък и некрасив (ВИДЕО)

Селекционерът на България не бе особено доволен след 0:0 срещу Люксембург в Пловдив

Венци Стефанов: Нашият отбор има бъдеще и ще продължи да надгражда