3. "СИНЯ" МЪКА! Левски падна на "Лаута"(ВИДЕО)

"СИНЯ" МЪКА! Левски падна на "Лаута"(ВИДЕО)

"Смърфовете" оглавиха класирането заедно с Черно море

Локомотив Пловдив победи Левски с 2:1 в дербито на 4-ия кръг на efbet Лига. "Сините" записаха втора загуба за сезона след серията от четири поредни победи в първенството и Лигата на конференциите.

Лошите новини за гостите започнаха рано, след като Жереми Петрис получи контузия още в 3-ата минута и бе заменен от Патрик-Габриел Галчев. Петрис получи разтежение в лявото бедро.

Локомотив Пловдив поведе с 1:0 в 8-ата минута. Бабакар Дион подаде към Джовани, който финтира Патрик-Габриел Галчев, след което вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Пламен Андреев.

В 17-ата минута Асими Фадига отне топката в средата на терена и подаде към Уелтон, който напредна и стреля от границата на наказателното поле на Локомотив, но Динко Хоркаш внимаваше и изби в корнер.

Локомотив Пловдив бе близо до това да вкара втори гол в 31-ата минута. Евандро центрира опасно от фал в наказателното поле на Левски, където Пламен Андреев бе неубедителен, а топката срещна десния му стълб, след което Хосе Кордоба с глава изчисти топката в корнер.

Левски успя да изравни резултата в 32-ата минута. Марин Петков пусна много добър извеждащ пас към Рикардиньо в наказателното поле на Локомотив, след което бразилецът прокара топката между краката на Динко Хоркаш и я прати в мрежата му за 1:1.

Локомотив Пловдив възстанови аванса си в мача в 40-ата минута. Асими Фадига загуби топката в половината на Локомотив. Домакините организираха бърза контраатака, при която Евандро пусна отличен пас към Джовани, който навлезе в наказателното поле на "сините", бе сам срещу Пламен Андреев, но вместо да стреля подаде към Георги Минчев, който отблизо не пропусна да вкара в опразнената врата.

Десет минути по-късно Дарлан с много добър пас намери Рикардиньо в наказателното поле на Локомотив, а нападателят си овладя много добре топката и стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Хоркаш.

В 59-ата минута Марин Петков центрира в наказателното поле на Локомотив, където Уелтон стреля с глава, но неточно в аут. Левски създаде ново положение пред вратата на Динко Хоркаш в 64-ата минута. Ивелин Попов пусна към Рикардиньо много добър пас в наказателното поле на Локомотив, но бразилецът разочарова със завършващия си удар и топката излезе в аут.

В 88-ата минута след центриране от фал в наказателното поле на Локомотив Келиан ван дер Каап стреля с глава, но неточно, встрани от левия страничен стълб на вратата на Хоркаш.

Локомотив Пловдив е първи в класирането с 10 точки, колкото има и Черно море. Левски е с 6 точки.

Стартови състави:

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 16. Кристиян Пешов, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Да Силва, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев (К) – 10. Георги Минчев

Левски: 1. Пламен Андреев - 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами (К) – 37. Дарлан, 97. Асими Фадига – 88. Марин Петков, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Уелтон – 9. Рикардиньо

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира