Септември Сф с първа победа в елита (ВИДЕО)

С човек по-малко столичани спечелиха битката на новаците с Хебър - 3:1

Септември (София) постигна дебютна победа след завръщането си в българския футболен елит.

В предпоследния мач от втория кръг на efbet Лига столичани надиграха друг новак – Хебър (Пазарджик) с 3:1.

Срещата се игра на Националния стадион в София, макар че домакин в нея бе отборът на Хебър, а в герой за символичните гости се превърна крилото Симеон Александров.

Той вкара двете попадения за успеха, разписвайки се първо в 17-ата, а после в 80-ата минута, докато класиката оформи Атанас Кабов в 85-ата.

В 63-ата пък Иван Арсов остави столичани с човек по-малко, а точка на спора сложи Октай Хамдиев в 88-ата минута.

Септември започна по-мотивирано двубоя и в 8-ата минута отправи първия удар в него. Красиан Колев стреля от дистанция, но покрай вратата.

В 17-ата минута обаче натискът на столичани даде резултат и те откриха след страхотна комбинация.

Симеон Александров получи пред наказателното поле и подаде на Димитър Костадинов, който го изведе с чудесен пас и крилото хладнокръвно преодоля Дебърлиев, за да даде аванс на софиянци.

Те бяха близо до нов гол само 2 минути по-късно, но стражът на Хебър отрази изстрела на Мартин Стоянов, а после Асен Георгиев стреля с глава, но отново Дебърлиев успя да спаси.

Последваха опити на Делимеджац и Кабов да поразят целта, ала без успех, така че почивката дойде при резултат 1:0 в полза на Септември.

След нея Хебър заигра по-добре, но това не доведе до чисти голови възможности. Така се стигна до 63-ата минута, в която Иван Арсов получи втори жълт картон и остави столичани с човек по-малко.

Пет минути след това Хамдиев бе изведен сам срещу вратаря на Септември, но не успя да улучи целта.

В 85-ата минута столичани направиха преднината си класическа, след като Гаврилов намери Каса в средата на терена, а албанецът със страхотно извеждащо подаване изведе Атанас Кабов, който прати топката в ъгъла за 3:0.

Само 3 минути по-късно Хебър отбеляза почетното си попадение, дело на Октай Хамдиев, за да завърши в крайна сметка срещата при резултат 1:3.

Хебър – Септември 1:3
0:1 Симеон Александров (17)
0:2 Симеон Александров (80)
0:3 Атанас Кабов (85)
1:3 Октай Хамдиев (88)

Стартови състави:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 11. Цветелин Тонев (к), 5. Мартин Михайлов, 10. Пламен Крумов, 28. Осира Корнел, 98. Георги Търтов, 55. Олекси Лобов, 30. Боян Кнежевич, 77. Октай Хамдиев, 39. Ивайло Михайлов, 99. Тодор Чаворски;

Старши треньор: Фулвио Пеа;

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 22. Мартин Стойчев, 4. Иван Арсов, 5. Асен Георгиев (к), 11. Мартин Ачков, 25. Мирза Делимеджач, 18. Красиан Колев, 6. Атанас Кабов, 14. Мартин Стоянов, 17. Симеон Александров, 9. Димитър Костадинов;