3. Родопа отстрани Черноморец Бургас за Купата на България

Родопа отстрани Черноморец Бургас за Купата на България

Родопа (Смолян) успя да елиминира седми отбор от „А” група в турнира за Купата на България, след като се наложи с 2:1 над Черноморец Бургас след продължения в срещата от II кръг (1/16 финали) на надпреварата, предаде радио „Фокус” - Смолян. Редовното време на мача, който се игра на стадион „Септември” в Смолян, приключи без отбелязан гол. Всичко се разигра в продълженията. В първото от двете паднаха две попадения. Гостите от Бургас поведоха в 98-ата минута след гол на Бамба. Две минути по-късно обаче Десислав Русев изравни. Четири минути преди края на продълженията Родопа успя да стигне до пълен обрат след попадение на Румен Калчев.