3. Провал за Киров и Арда (ВИДЕО)

Провал за Киров и Арда (ВИДЕО)

Пирин не се даде в Кърджали

Пирин спря Арда при 0:0 в предпоследен мач от 23 кръг на Еfbet лига. В Кърджали завръщането на Николай Киров бе съпътствано от разочарование срещу борещия се за своето оцеляване тим на гостите. Дни по-рано опитният специалист дебютира повторно начело на "сините" при визитата на ЦСКА от четвъртфиналите за Купата на България, загубена с 0:1. Това бе четвърти пореден двубой без успех за Арда, който преди седмица обяви раздяла с наставника Александър Тунчев след 1:2 от Локомотив Пд и 0:4 от Левски.

В герой на мача се превърна вратарят на "орлетата" Максим Ковальов, спасил всичко възможно.  Арда можеше да открие резултата в 13-ата минута, когато Крачунов засече с глава центриране от корнер, но прати топката в лявата греда, след което футболист на благоевградчани я изчисти в нов ъглов удар.

Само 60 секунди по-късно Ел Мами Тетах шутира опасно от двайсетина метра, но покрай вратата.

В 26-ата минута кърджалийци пропиляха нова чудесна възможност да поведат в двубоя. Иван Тилев центира отдясно към Тонислав Йорданов, който от непосредствена близост не успя да оцели вратата. Три минути по-късно отново пред него се откри добра възможност, като и този път мерникът му изневери, пращайки топката в аут.

В 44-ата минута Пирин като по чудо не поведе с първата си по-сериозна атака, станала след грешка на домакинската отбрана. Комано овладя отдясно в половината на "сините", влезе с дрибъл в наказателното поле, преодоля Хюсеинов и останал очи в очи с Господинов шутира покрай него, но в аут.

На почивката старши треньорът на "орлетата" Александър Бабич прибегна до двойна смяна. Станислав Костов бе заменен от Евгени Георгиев, а Николай Бодуров се появи на мястото на Арно Лузайадио.

Втората част започна с положения пред вратата на гостите, но без това да доведе до откриване на резултата. Мачът продължи в същото русло, а Арда видимо агонизираше в офанзивен план и рядко успяваше да застраши опасно Ковальов.

Едва в 75-ата минута вратарят се намеси по-решително след удар на Томислав Йорданов. Минути по-късно Ел Мами Тетах пропусна да открие, а скоро след това украинският страж на гостите парира удар на Борислав Цонев.

В продължението Принц Ебенезер стреля от средна дистанция, но в обсега на вратаря на "орлетата", който успя да боксира.

Стартовите състави:

Арда (Кърджали): 1. Господинов, 2. Каскардо, 6. Крачунов, 12. Принц, 18. Хюсеинов, 19. Йорданов, 26. Ел Мами, 33. Тилев, 77. Юруков, 80. Котев, 99. Иванов.

Пирин (Благоевград): 12. Ковальов, 4. Абу, 38. Дюлгеров, 6. Йорданов, 18. Арно, 7. Дончев, 28. Ягодинскис, 14. Полонский, 77. Диана, 29. Костов, 19. Коман.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)