3. Полицейски кордон спаси от линч съдии в Кресна

Полицейски кордон спаси от линч съдии в Кресна

Миньор (Бобовдол) успя да обърне с 2:1 Перун (Кресна) в мач от 6-ия кръг на Югозападната "В" група. . Головете за гостите от Бобовдол вкараха резервите Петров и Тодоров през второто полувреме на мача. На полувремето домакините от Перун (Кресна) се оттеглиха при резултат - 1:0 в тяхна полза. В края на мача съдийската тройка начело с Владислав Рачев бяха спасени от линчуване от страна на феновете на Перун с кордон от полицаи

Миньор (Бобовдол) успя да обърне с 2:1 Перун (Кресна) в мач от 6-ия кръг на Югозападната "В" група.  . Головете за гостите от Бобовдол вкараха резервите Петров и Тодоров през второто полувреме на мача. На полувремето домакините от Перун (Кресна) се оттеглиха при резултат - 1:0 в тяхна полза. В края на мача съдийската тройка начело с Владислав Рачев бяха спасени от линчуване от страна на феновете на Перун с  кордон от полицаи.

Реферът Владислав Рачев и неговите помощници подминаха на два пъти нарушения в наказателното поле на Миньор, което спомогна за ескалиране на напрежението по трибуните. Първо в 25-ата минута на мача главният съдия не удовлетвори претенциите на домакините за дузпа за нарушение срещу Грънчаров, а после в 61-ата минута не свири чиста дузпа за нарушение срещу голмайстора на отбора домакин.

Перун (Кресна) откри резултата в мача в  27-ата минута. Тогава Тросков напредна по дясното крило успя да центрира в наказателното поле и там Красимир Ангелов с глава матира Манов за - 1:0. След това последваха положения за гостите от Бобовдол, но на два пъти футболисти на Миньор се засуетиха пред вратата на Костадинов. Първо в 38-ата минута Пенев и Лозанов не се разбраха при атака на "жълто-черните”, стигнала до вътрешността на наказателното поле на домакините, а после в 43-ата минута Габаров стреля встрани на вратата, озовал се очи в очи с Костадинов.

През втората част Ангелов не успя се възползва от колективна грешка в отбраната на Миньор в 58-ата минута, а три минути по-късно той бе съборен в наказателното поле, а главният рефер Владислав Рачев си затвори очите и не отсъди 11-метров наказателен удар, с което си навлече гнева на феновете по трибуните. При следващата атака гостите стигнаха до изравнително попадение. Тогава току що влезлият, като резерва Пламен Петров - Бързака засече в мрежата на Костадинов центриране от фаул за - 1:1. Тогава феновете на домакините започнаха да замерят с предмети  асистент рефера и за около минута - две мача бе прекратен.

След подновяването на играта футболистите на Валентин Станков се хвърлиха за нов гол, но вместо това позволиха на Миньор (Бд) да обърне мача. В 85-ата минута Тодоров се възползва от дълго подаване в предни позиции и преодоля стража на Перун и по този начин донесе успеха с 1:2 за своя отбор. След последния съдийския сигнал публиката в Кресна поиска сметка на съдийската тройка и те успяха да се доберат до съблекалните след кордонът, който им осигуриха полицаите, охраняващи срещата. Веднага след мача треньорът на домакините Валентин Станков каза, че за следващия кръг с Пирин (Разлог) ще опита да картотекира още двама, трима нови футболисти, като за целта ще се обърне към частната школа на Ивайло Андонов Пирин 2001.

След този кръг Малеш (Микрево) излезе едноличен лидер в класирането след успеха, като гости с 2:1 на Беласица в Петрич.