3. Пирин (Разлог) записа икономична победа срещу новак в групата

Пирин (Разлог) записа икономична победа срещу новак в групата

Пирин (Разлог) постигна икономична победа у дома с 1:0 срещу новака Перун (Кресна) и по този начин се утвърди в челото на Югозападната "В" група, предаде кореспондент на Novsport.com. Гостите от Кресна първи имаха възможността да открият резултата, но Йордан Грънчаров се размина с топката при едно центриране в наказателното поле в 9-ата минута на двубоя. Минута след това домакините пропуснаха да поведат. Златко Богоев спря топката на гърди топка и стреля от въздуха, но ударът му мина на сантиметри покрай вратата на Перун.

В 26-ата минута Борислав Костадинов изведе зад отбраната Георги Фикийн, който спокойно прехвърли стража на гостите и прати топката в мрежата за 1:0. До края на първата част, Андон Янкулов имаше възможност да изравни, но неговият удар от фаул бе отразен от Николай Жегов.

Десет минути след подновяването на играта,  голмайсторът на Пирин (Разлог) разстресе гредата след самостоятелен рейд и мощен удар от границата на полето. В 71-ата минута Пандев стигна до нов гол, който обаче бе отменен неправомерно заради засада. Съдийската тройка от София се реваншира в края на мача, когато отмени гол за тима от Кресна.

Двубоят на стадиона в Разлог бе изгледан от двамата дуайени в треньорската професия за Югозападна България - Йордан Самоковлисйки и Борис Николов, който наскоро стана помощник треньор в Пирин (ГД). И двамата наблюдаваха младите таланти, както и представянето на двамата си по-млади млади колеги - Иван Стойчев и Валентин Станков.

Президентът на Пирин (Разлог) заяви след мача, че е не само доволен от успеха, а от цялостното представяне на отбора от началото на. Треньорът Иван Стойче бе малко по-критичен към съдийската тройка, която отмени гол за неговия отбор.

Иван Кирилов: Сотков няма да поема Спартак Вн

Вижте какво каза изпълнителният директор на "соколите"

Кметът на Пловдив говори за състоянието на стадион "Христо Ботев" (ВИДЕО)

Пловдивчани трябва да се гордеят, че имат съоръжение като стадион "Христо Ботев", каза Костадин Димитров

Феновете на Лудогорец атакуват Андерлехт

Интересът от страна на феновете на Лудогорец към третия мач на отбора в основната фаза на Лига Европа - гостуването на Андерлехт, отново е голям, съобщават от разградския клуб