3. Пирин победи Черноморец с 2:1

Пирин победи Черноморец с 2:1

Отборът на Пирин постигна победа с 2:1 над тима на Черноморец в мача по между им от 14-ия кръг на „А” група, предаде кореспондент на Novsport.com. Срещата трябваше да се играе вчера, но заради лошите атмосферни условия бе отложена за днес.

Отборът на Пирин постигна победа с 2:1 над тима на Черноморец в мача по между им от 14-ия кръг на „А” група, предаде кореспондент на Novsport.com. Срещата трябваше да се играе вчера, но заради лошите атмосферни условия бе отложена за днес.

Пирин поведе в резултата още в 11-ата минута на мача. Лъчезар Дафков проби защитата на гостите и намери непокрития Пиетробон, който не сгреши и вкара поредния си гол този сезон. Само 2 минути по-късно Черноморец изравни с гол на Марсио, който се възползва от разбъркване в наказателното поле на домакините и прати топката зад  Иваников за 1:1. В 23-та минута Коцев проби добре отдясно и центрира опасно, но трима футболисти на Пирин се разминаха с топката и не успяха да стигнат до нов гол. В 32-та минута отново домакините имаха шанс за втори гол, но силният удар на Стоянов от 10-ина метра бе майсторски спасен от вратаря на гостите Чворович. В 41-та минута Мартин Ковачев от състава на Черноморец игра с ръка в наказателното поле и получи жълт картон от рефера Георгиев. Даниел Пеев превърна дузпата в гол и отново даде преднина на своя отбор – 2:1, като при този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част треньорът на Черноморец Димитър Димитров – Херо пусна в игра бившия нападател на Локо (Пд) и Левски Екундайо Джейоба на мястото на Бамба. В 53-та минута гостите можеха да стигнат до равенството, но ударът му бе спасен от Иваников. В 60-та минута на двубоя пред Пиетробон се откри отлична възможност да реши всичко в този мач, но изстрелът му с глава попадна в ръцете на Чворович. В 69-та минута в игра за Черноморец се появи и Мишел Платини. В 88-та минута се откри и най-доброто положение за гостите. Божилов стреля силно от упор, но Иваников се намеси блестящо и спаси своя отбор от изравняване, като това бе и последното по-сериозно положение в срещата.

С тази победа Пирин събра актив от 18 точки и се изкачи на 9-та позиция във временното класиране и вече диша във врата на Черноморец, който има точка повече.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение