3. Пирин изненада неприятно Славия с гол в добавеното време

Пирин изненада неприятно Славия с гол в добавеното време

Пирин поднесе изненадата в първия мач от 24-ия кръг на „А” група, след като победи като гост Славия с 3:2 и вече до голяма степен си осигури оставането в елита. Мачът бе много динамичен, а още до почивката зрители видяха четири попадения.

Пирин поднесе изненадата в първия мач от 24-ия кръг на „А” група, след като победи като гост Славия с 3:2 и вече до голяма степен си осигури оставането в елита. Мачът бе много динамичен, като двата отбора се стремяха да стигнат до победата през всичките 90 минути, но късметът бе на страната на „орлетата”, които показаха огромно желание и воля да стигнат до трите точки. Тази загуба пък е пета поред за тима на Славия, като не е изключено поражението да доведе до сериозни катаклизми в тима от квартал „Овча купел”.

Домакините започнаха мача много добре, а удари на Бето и Асен Николов максимално затрудниха защитата и вратаря на Пирин. Противно на логиката „орлетата” откриха резултата в 10-ата минута, а Даниел Пеев попадна в прегръдките на своите съотборници. Драги Коцев проби по дясното крило и нахлу в полето на „белите”. Македонецът върна топката на границата на малкия пеналт, а оттам Младенов хладнокръвно простреля вратаря Емил Петров за 0:1. Домакините реагираха като ужилени и само шест минути по-късно резултатът бе изравнен. Галин Иванов центрира от корнер, капитанът на Славия Йордан Петков надскочи бранителите на „орлетата” и насочи топката в левия ъгъл на вратата пазена от Галев.

В средата на полувремето Галин Иванов се сблъска със своя съотборник Мартин Кавдански, а младежкият национал бе откаран в Пирогов. Там бе установено, че той е с комоцио и има счупване на ушната мида. В 32-ата минута Дубала върна триково с пета към бразилеца Бето, който стреля много силно в долния десен ъгъл на вратата на Пирин, а за вратаря Галев остана само да извади кълбото за втори път от мрежата си. Няколко минути по-късно Бранислав Ристич стреля коварно от 25 метра, но топката мина на сантиметри над вратата.

Във втората минута на даденото за първата част продължение Пирин съумя да изравни резултата, не и без помощта на защитата на „белите”. Капитанът Петков не успя да подаде точно към свой съотборник, Спас Делев открадна топката и с много техничен удар под плонжа на Петров възстанови равенството.

В началото на второто полувреме отново младият нападател на благоевградчани стреля опасно, но този път Петров внимаваше и парира удара му. В 57-ата минута Владимир Иванов проби отдясно и центрира в наказателно поле на Славия, Ристич стреля хубаво с глава, но ударът му мина на сантиметри от вратата на Галев. И когато срещата отиваше към закономерно равенство, „орлетата” организираха опасна контраатака чрез Драги Коцев в добавеното време на двубоя. Македонецът влезе в наказателно поле на столичани и с много прецизен изстрел в десния ъгъл матира Петров и прати в делириум феновете и ръководството на Пирин.

След тази победа „орлетата” се изкачиха на 10-ото място в класиране с актив от 28 точки, а Славия остава на 6-ата позиция с 30 т.

В Черно море са убедени, че звездата им ще поскъпне

В Черно море са убедени, че цената на Виктор Попов ще скочи в следващите месеци и той ще стане още по-примамлив за чужди клубове през зимния трансферния прозорец

Левски задържа едностранно титуляр, търси отбор на нов

Левски ще задейства важна опция, за да задържи поне за още един сезон Карлос Охене

Великов проговори за раздялата с Хебър

Раздялата на Хебър с Веселин Великов бе малко неочаквана, защото дойде след равенството 0:0 в гостуването на Локомотив в София