ДРАМА НА ДЪНОТО! Ботев Враца мечтае за спасение (ВИДЕО)

Тимът на Христо Янев с обрат срещу Пирин в Благоевград

Ботев Враца спечели една от най-важните си победи през сезона след обрат в Благоревград срещу Пирин за 2:1 в първи мач от плейофната фаза на efbet лига. Двата отбора изиграха изключително стойностен двубой на стадион "Христо Ботев", в който имаше от всичко - красиви попадения, червен картон и ВАР. Големият герой за врачани бе Мартин Смоленски, но тон на триумфа даде Мартин Ачков с бижу от фаул.

С победата Ботев остава на предпоследната позиция, но вече само на 3 точки от Локомотив София, заемащ мястото, даващо право на участие на бараж.

Двубоят започна равностойно, но груба грешка на Меси Биатумусока направи разликата в началните минути. Бранителят се подхлъзна фатално, позволявайки на Иван Тасев да се озове очи в очи с Красимир Костов и да вкара за 1:0.

Въпреки че мачът е от третата група от плейофите на елита, той впечатли с динамики и атаки към двете врати. Единственото, което липсваше и на "орлетата", и на гостите, бе завършващият удар.

След половин час игра Браян Мендоса центрира добре в наказателното поле на домакините, където Браян Переа стреля с глава, но неточно и слабо.

Ответният удар дойде в самия край на първата част. Фантастично изпълнение на Мартин Ачков от фаул не остави никакви шансове на Максим Ковальов, след като топката влетя в горния ляв ъгъл на украинския вратар.

Второто полувреме започна с попадение за гостите и пълен обрат за Ботев. В 49-ата минута Браян Переа нахлу по лявото крило, центрира в наказателното поле, където Андрей Йорданов не успя да избие, топката попадна на крака на Смоленски, който фронтално срещу вратата трудно можеше да сгреши.

В 55-ата минута двубоят пое в нова посока, след като бранителят на врачани Браян Мендоса получи директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се Данило Полонский, за което реферът Иво Андреев не се поколеба да го изгони.

Последваха нервни минути, в които Пирин опита всичко, за да се измъкне от деликатната ситуация. 10 минути преди края Айуб Абу стреля коварно от дистанция, но Костов успя да избие в ъглов удар.

А в 90-ата минута влезлият като резерва на почивката Даниел Генов направи за смях отбраната на "орлетата", след което Абу го дръпна в наказателното поле и Андреев посочи бялата точка. Зад топката застана капитанът Браян Переа, но преди да я изпълни се намеси ВАР, за да покаже на рефера, че по-скоро става въпрос за симулация.

ПИРИН - БОТЕВ ВР 1:2
1:0 Иван Тасев (8)
1:1 Мартин Ачков (45)
1:2 Мартин Смоленски (49)

Пирин Благоевград: 12 Максим Ковальов, 4 Айуб Абу, 28 Виталийс Ягодинскис, 11 Иван Тасев, 73 Венцислав Бенгюзов , 18 Арно Лузайадио, 6 Андрей Йорданов, 14 Данило Полонский, 8 Лазар Боянов, 77 Моду Диане, 19 Юго Комано

Резерви: 1 Марио Кирев, 38 Александър Дюлгеров, 7 Асен Дончев, 20 Брайън Есало, 27 Георги Върбанов, 13 Евгени Георгиев, 16 Мартин Георгиев, 29 Станислав Костов, 83 Христо Попадийн

Старши треньор: Олександър Бабич

Ботев Враца: 76 Красимир Костов, 23 Браян Мендоса, 19 Браян Переа, 21 Бубакар Фей Траоре, 8 Клери Сербер, 24 Мартин Смоленски, 13 Мартин Ачков, 27 Меси Биатумусока, 15 Мирослав Маринов, 77 Стефан Велев, 29 Мартин Бачев

Резерви: 1 Любомир Василев, 9 Даниел Генов, 18 Диого Барбоса, 28 Едуардо Кунде, 11 Ласана Н'диайе, 14 Марко Мажуга, 10 Спас Георгиев, 17 Чавдар Ивайлов, 88 Иван Нешков