3. Пирин 2001 загуби с 2:3 от Малеш (Микрево) в отложен мач от Югозападна „В” група

В отложен мач от 20-ия кръг на Югозападната „В” група Пирин 2001 загуби с 2:3 у дома от лидера в класирането Малеш (Микрево), предаде кореспондент на Novsport.com. Срещата играна на базата на Ивайло Андонов в Покровник започна по най-добрия начин за гостите от Микрево, които откриха резултата още в 10-ата минута. Тогава Марин Георгиев с прострелян удар вътре наказателното поле не устави никакви шансове на младия вратар Богданов за- 0:1. Четири минути по-късно при идентична ситуация Георгиев отново стреля опасно, този път обаче стража на домакините се намеси адекватно и отрази удара.

В 15-ата минута възпитаниците на Ивайло Андонов имаха възможност да изравнят но прехвърлящия удар на Шиндов не само, че прехвърли вратаря на Малеш Владислав Митев а и рамката на вратата. Отново футболистите на Пирин 2001 пропиляха голово положение в 21-ата минута на мача. Светослав Костов тогава отправи силен удар по посока съперниковата врата, вратарят на гостите не се намеси по-най-добрия начин но неговият съфамилник Станислав Костов при добавката прати топката в аут.

Десет минути по-късно опитния отбор на Малеш (Микрево) успя да отбележи втори гол при второто си положение в мача. Божидар Илиев този път получи топката в наказателното поле на домакините и с удар в далечния ляв ъгъл удвои преднината на своя отбор. В 43-ата минута нападателят на Пирин 2001 Георги Велинов затрудни максимално Митев с удар отдалече, който изби топката в аут с върха на пръстите си. В последвалия корнер вратарят на гостите можеше да изпадне в комична ситуация, като за малко да си вкара топката в собствената врата.

В 61-ата минута Благой Костурков от състава на Пирин 2001 направи груба грешка в защита, от нея се възползва Божидар Илиев, който направи резултата класически. Домакините от Благоевград стигнаха до почетно попадение в 77-ата минута от дузпа. Тогава Светослав Костов бе съборен в наказателното поле в последствие потърпевшия бе точен от бялата точка за 1:3. В 85-ата минута красиво изпълнен фаул на Александър Янчов доведе до 2:3, но времето за изравняване бе твърде малко. Така Малеш (Микрево) спечели поредните си три точки в борбата за „Б” група.

Двубоят в Покровник изгледа и президентът на Малеш и кмет на община Струмяни Валентин Чиликов и председателят на ОбС-Благоевград Костадин Хаджигаев.