3. Пирин 2001 победи Славия с 2:1 при юношите

Пирин 2001 победи Славия с 2:1 при юношите

Юношите младша възраст на Пирин 2001 родени през 1992 г. започнаха с победа участието си в 1/32-финалите на Държавното първенство по футбол за юноши. На своя стадион в Покровник възпитаниците на Христо Войнов победиха гостите от Славия с 2:1.

Срещата започна зле за домакините, които позволиха на противника да поведе в резултата. Точен за „белите” в 32-ата минута бе Стоян Георгиев, който с глава засече центриране отдясно и вкара за - 0:1. Преди това Стас Георгиев от пряк свободен удар стреля над вратата, пазена от Радослав Митов. След гола футболистите от школата на Ивайло Андонов се вдигнаха на щурм и се поместиха в половината на Славия.

Логично натискът на домакините даде резултат и те стигнаха до изравняване. След изпълнение на ъглов удар Любомир Граминов засече с глава топката на далечната греда и я прати в мрежата за - 1:1. Преди гола Асен Иванов изпълни хубав пряк свободен удар, който затрудни максимално вратаря на гостите Мартин Минев. След почивката и двата отбора заиграха на сигурно и не създадоха, чак толкова много положения пред двете врати.

Голът на победата за Пирин 2001 падна в 55-ата минута. Тогава Асен Иванов бе фаулиран в наказателното поле и реферът Таско Тасков от София отсъди дузпа в полза на домакините. Потърпевшият бе точен от бялата точка и донесе победата за своите с -2:1. Реваншът между тези две формации е във вторник и ще се играе на изкуственото игрище на стадиона на Славия в „Овча купел”.

Треньорът на благоевградчани Христо Войнов след мача заяви, че неговият отбор има голям шанс да продължи напред в този турнир и доволен от играта на своите. С шанс да продължат напред са и децата родени през 1994 г. от школата на Ивайло Андонов, които вчера направиха 0:0, като гости на втория отбор на Левски. В друг мач от юношеските финали, старшата възраст на елитния Пирин родени през 1990 г. победи с минималното 1:0 ЦСКА на базата си в Рилци. Единственото попадение в мача вкара Александър Дюлгеров.
В ЦСКА акцентират на тактическата подготовка преди Септември

ЦСКА продължава да се готви за предстоящия мач със Септември в събота

Двама от Славия аут за Черно море

Загорчич определи групата на Славия за домакинството на Черно море

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия