3. Пирин 2001 победи с 2:1 Добринище в борбата за оцеляване в третия ешелон

Пирин 2001 победи с 2:1 Добринище в борбата за оцеляване в третия ешелон

Пирин 2001 на Ивайло Андонов направи важна крачка за оставането си Югозападната "В" група. На своя стадион в Покровник благоевградчани победиха с 2:1 тима на Добринище в мач от 33-ия кръг на третия футболен ешелон. Домакините откриха резултата още в осмата минута на мача. Тогава Шаматов бе съборен от Ради Михов в наказателното на гостите и реферът Мартин Никифоров от Перник посочи бялата точка. Антонио Хаджииванов изпълни перфектно 11-метровия наказателен удар и изведе своите напред в резултата за -1:0.

Пирин 2001 на Ивайло Андонов направи важна крачка за оставането си Югозападната "В" група. На своя стадион в Покровник благоевградчани победиха с 2:1 тима на Добринище в мач от 33-ия кръг на третия футболен ешелон. Домакините откриха резултата още в осмата минута на мача. Тогава Шаматов бе съборен от Ради Михов в наказателното  на гостите и реферът Мартин Никифоров от Перник посочи бялата точка. Антонио Хаджииванов изпълни перфектно 11-метровия наказателен удар и изведе своите напред в резултата за -1:0.

Гостите от Добринище отправиха първия си удар по посока на противниковата врата в 19-ата минута но юношеският национал Ник Дашев улови удара на Деян Постоловски. В 23-ата минута триходова комбинация на Пирин 2001 завърши с удар на Велков страни от вртата.  При този резултат двата отбора се отеглиха на почивка. Още в началните минути на втората част  отборът на Добринище също получи право да изпълнява 11-метров наказателен удар. В 48-ата минута подаване с пета на Ради Михов срещна ръката на Христов в наказателното поле. Вратарят на домакините обаче спаси удара на Постоловски от бялата точка и запази вратата си суха. В 55-ата минута той нямаше какво да направи освен да извади коженото кълбо от мрежата си. Автор на изравнителното попадение за гостите от Добринище стана Юли Колушев.

Заслуга при гола имаше и Иван Михов, който подаде брилянтен пас към Симеон Георгиев и двама браните със сетни сили успяха да изчистят топката от голлинията, а при добавката  Колушев отблизо не сбърка за -1:1. В 75-ата минута играещият добре в тази среща юношески национал Иван Михов затрудни максимално Дашев със мощен шут отдалече. Три минути по-късно той обаче съборе във вратарското поле Велков и Никифоров свири трета дузпа в мача. Отново зад топката застна Антонио Хаджииванов , който и този път несбърка и донесе победата на своите. Краен резултат Пирин 2001 - Добринище -2:1. Срещата в Покровник изгледаха бившият треньор на Пирин -Петър Михтарски, изп. директор Малин Халачев и шефът на ДЮШ във Вихрен Йордан Самоковлийски. В други срещи от днес Септември (Симитли) победи с 4:1 Германея (Сапарева баня), Малеш (Микрево) се наложи над Миньор 1919 (Перник) с 7:2, и Места (Хаджидимово) победи удома ОФК Велбъжд (Кн) с 2:0.

В ЦСКА акцентират на тактическата подготовка преди Септември

ЦСКА продължава да се готви за предстоящия мач със Септември в събота

Двама от Славия аут за Черно море

Загорчич определи групата на Славия за домакинството на Черно море

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия