3. Пирин 2001 победи Места (Хаджидимово) с 1:0 в изнервен мач

Пирин 2001 победи Места (Хаджидимово) с 1:0 в изнервен мач

Пирин 2001 победи с минималното 1:0 Места (Хаджидимово) в мач от 29-ия кръг на Югозападната "В" група и по този начин съхрани шансовете си да избегне изпадане. Единственото попадение в мача падна през първата част и бе дело на Антонио Хаджииванов от фаул.

Преди гола двата отбора си размениха по един безрезултатен удар. Първо гостите от Места (Хаджидимово) имаха възможността да открият резултата, но удар на Ангел Кирев профуча на сантиметри от десния стълб на вратата пазена от Ника Дашев. В края на първото полувреме за отсъждане на фаул в полза на отбора домакин съдията Симеон Петров от София предизвика конфликт между двата отбора и футболистите се хванаха гуша за гуша.

Резултата от това бе само жълт картон за вратаря на Места - Иван Симеонов, който бе най-активен в спора. Конфликтът на терена и неадекватните отсъждания на съдийската тройка ескалира сред публиката и се наложи още две патрулни коли да пристигат от Благоевград за да овладеят страстите по трибуните и най-вече тези на агитката от Хаджидимово, която наброяваше 50 души.

Пирин 2001 се добра до така ценното попадение в добавените минути на първото полувреме. Тогава Антонио Хаджииванов изпълни майсторски пряк свободен удар и не остави никакви шансове на Симеонов за 1:0. Голът също бе дълго време оспорван, тъй като реферът Симеон Петров върна изпълнението на фаула, след като преди това Хаджииванов стреля в стената. През втората част гостите от Хаджидимово бяха по активни и търсеха всячески да се доберат до гола, но първо Илиян Масърлиев в 52-ата минута озовал се очи в очи със стража на домакините Ник Дашев не успя да го преодолее. Юношеският национал показа добри умения под рамката на вратата и отрази перфектно изпълнен фаул на Бисер Влайков в 66-ата минута на мача.

До края на мача Станислав Костов пропусна да сложи точка на спора, след като се откъсна зад отбраната на гостите, а в самия край отново Бисер Влайков не успя да вкара топката в мрежата от фаул. Така срещата на стадиона в Покровник завърши при резултат 1:0 и съхрани до последно надеждите на домакините да запазят мястото си във третия футболен ешелон. Въпреки победата след този кръг отбора на Ивайло Андонов остава на последно място в групата с актив от 22 точки, докато отбора на Места се намира на 16-а позиция.