3. Пирин 2001 на крачка от полуфиналите на държавното първенство

Пирин 2001 на крачка от полуфиналите на държавното първенство

Отборът на Пирин 2001 победи с минималното 1:0 на клубната си база в Покровник Литекс в първа среща от 1/4-финалите на Държавното първенство при юношите родени през 1994 г.

Първото полувреме на двубоя не предложи голови положения, въпреки това срещата бе интересна и атаките се редуваха една след друга пред двете врати. В 27-ата минута пък удар от далече на Александър Александров от Пирин 2001 мина на сантиметри от сглобката на вратата. С пропуск за гостите от Ловече през първата част се отличи Кристиян Малинов. Тогава след изпълнение на корнер той получи топката в наказателното поле, и стреля моментално, тя обаче се срещна тялото на бранител от Пирин 2001 и излезе в аут.При това положение гостите претендираха, че топката е срещнала ръката на бранител от състава на домакините, но реферът Вихрен Манев правилно прецени да не отсъжда 11-метров наказателен удар.

Втората част започна вихрено за Пирин 2001 и отборът логично откри резултата пет минути след подновяването на играта. Автор на попадението, оказало се впоследствие и единствено, се превърна Мартин Будин, който замени на почивката контузилият се Джейхан Зейденов. В самия край на мача гостите от Ловеч можеха да стигнат до изравняване на резултата, но с добри намеси се отличи младият страж на домакините Георги Иванов, който отрази последователно удари на Здравчев, Йорданов и Солаков. Минути преди мача пък Денис Караилиев от отбора домакин получи червен картон за извършено нарушение от него и втори жълт картон. Реваншът при тези две формации в Ловеч е в неделя.

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)