3. Новак в румънския елит покоси ЦСКА с два красиви гола (видео)

Новак в румънския елит покоси ЦСКА с два красиви гола (видео)

Присо вкара, Жуниор Мораес се завърна с асистенция, но ЦСКА загуби с 1:2 от Виторул

ЦСКА загуби с 1:2 от Виторул в третата си проверка на лагера в Турция. И трите гола паднаха през първата част, когато Стойчо Младенов заложи на много силен, но и много офанзивен състав.

Нджонго Присо изведе ЦСКА напред в 10-ата минута след хубав пас на Жуниор Мораес. После обаче Янку изравни от пряк свободен от удар в 19-ата, а Чито с много ефектно изпълнение с глава матира Макенджиев с помощта на гредата в края на полувремето за крайното 1:2.

След победата над иранския шампион Сепахан с 3:0 и загубата от руския Волга с 1:2, ЦСКА срещна новака в румънския елит Виторул.

В началото на мача ЦСКА имаше надмощие, а завърналият се в състава Жуниор Мораес буквално развинти съперника.

Още в 10-ата минута Мораес изведе на чиста позиция Нджонго Присо и камерунецът в долния ъгъл препарира вратаря на румънците за 1:0.
ЦСКА владееше инициативата, но при първата си опасна ситуация пред българската врата Виторул изравни. Янку застана зад топката при едно нарушение на границата на пеналта и с премерен удар до гредата във вратарския ъгъл матира Благой Макенджиев – 1:1.

В средата на полувремето Абел Анисе ядоса с изявите си целия щаб на ЦСКА. Мадагаскарецът загуби два-три път поред лековато топката в средата на терена, където партнираше на Тодор Янчев, и от скамейката на ЦСКА му подвикваха „Don’t Lose” (Не я губи).
След половин час игра съдията на мача даде две минути почивка за вода на двата отбора.

Присо можеше да повтори упражнението от 10-ата минута, защото Мораес отново го намери по прекрасен начин и след залъгващо движение на Шеридън топката стигна до африканеца, който от прекрасна позиция би слабо право в ръцете на вратаря.

Пропускът на „армейците” бе наказан в края на полувремето. Тогава „червените” бяха матирани с три хода. Янку получи пас по лявото крило, веднага центрира, топката тупна, но Чито я засече с глава, кълбото се удари в земята, прехвърли Макенджиев и с помощта на напречната греда влетя красиво в мрежата за 1:2.

През втората част интересните ситуации бяха по-малко, а голове така и не паднаха.

Жуниор Мораес изпусна най-чистото положение за изравняване в 52-ата минута. Бразилецът овладя, пусна за Присо по десния фланг, той му върна с центриране по земя, ала от три метра Мораес не можа да засече със шпагат в мрежата и прати встрани.

Таранът на румънците Кристеа пък на свой ред пропусна да увеличи аванса на Виторул и от границата на малкия пеналт би отчайващо неточно.

Христо Янев бе изнервен от противника и на два пъти му беше спестен червен картон за груби нарушения. Това накара Стойчо Младенов да го смени в 74-ата минута.

Наставникът на ЦСКА направи общо седем смени, но играта на тима не се подобри, а стана по-лоша след излизането на Мораес, Присо, Христо Янев, Тодор Янчев, Анисе, Макенджиев, Спрокел и Шеридън.

Последната изгодна възможност за ЦСКА да се отърве от загубата дойде 10 минути преди края, но тогава Присо реши да лъже и топката му бе отнета.

Загубата е втора от три мача за ЦСКА на лагера в Турция. Последната проверка за „армейците” в Караджасу е във вторник (10 юли) от 17:00 часа срещу Карабюкспор.

Димитър Палазов: Не сме очаквали лесен мач

"Незнайно защо отстъпихме инициативата на отбора на Черноморец", каза треньорът на Локо Пд