3. НАДЕЖДИТЕ СА ЖИВИ! Бихме Полша при младежите (ВИДЕО)

НАДЕЖДИТЕ СА ЖИВИ! Бихме Полша при младежите (ВИДЕО)

Марин Петков герой в Катовице

Младежкият национален отбор на България до 21 години записа изключително важна победа срещу лидера в групата Полша като гост с 1:0 в квалификация за Евро 2025.

На 60-хилядния стадион "Слазки" в Катовице Марин Петков, намиращ се в отлична форма през пролетта, направи разликата между двата тима.

Юношата на „сините“ изненада вратаря на „Дружина полска“ с удар от средна дистанция в 58-ата минута след комбинация със Станислав Шопов от ЦСКА.

Именно Петков имаше перфектната възможност да довърши съперника в заключителната четвърт час на срещата, когато в ситуация двама на един в половината на домакините, вместо да подаде на непокрития Георги Николов, предостави топката на бранител в "бяло".

В същото време "Дружина полска" държеше инициативата през всички 90 минути, но видимо агонизираше в завършващата фаза. Лошо впечатление направи опита на домакините да си изработят дузпа, след като на три пъти симулираха в наказателното поле пред вратаря на Лудогорец Дамян Христов.

Успехът остави живи надеждите на „лъвовете“ за място на големия форум.

Първият в групата се класира директно, вторият играе бараж. „Трикольорите“ са с 12 точки.

До края на квалификациите тимът на Александър Димитров приема Полша (15 т.) в директен сблъсък за едно от първите две места,  но и гостува на Германия (13 т.) и Израел (0 т.).

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)