ТЕЖЪК УДАР! ЦСКА 1948 остави ЦСКА без евротурнири (ВИДЕО)

Фенове на "червените" бесни, прекратиха за кратко баража

Сезонът за ЦСКА се превърна в пълно фиаско, след като "червените" загубиха с 0:2 от ЦСКА 1948 баража за евротурнирите. Попадения на Неделко Пишчевич и Педриньо направиха разликата на националния стадион "Васил Левски". В заключителните минути двубоят бе пракратен временно, след като фенове на "червените" нахлуха на терена, разочаровани от представянето на своя отбор.

Двубоят започна с две положения пред вратата на Петър Маринов. След 120 секунди Сайней Санянг стреля от границата на наказателното поле, а вратарят на гостите успя да избие в ъглов удар.

В 9-ата минута Хайнц бе намерен на втора греда, а норвежецът насочи остро топката към вратарското, където бранител успя да избие.

Последваха минути, в които "червените" държаха инициативата, но така и не успяваха да отправят последния удар.

За да дойде 31-ата минута и голът на ЦСКА 1948. Центриране на Талис от тъча намери на втора греда Неделко Пишчевич, който засече в мрежата на Димитър Евтимов.

Само 3 минути по-късно Християн Петров върна ЦСКА в двубоя, след като бранителят вкара с глава след центриране от фаул. Оказа се обаче, че той е бил в засада и попадението бе отменено след 2-минутно разгледане от ВАР.

В последната минута на първата част Педриньо проби по лявото крило, влезе в наказателното поле, а последвалият му удар срещна страничната греда.

На почивката ЦСКА бе изпратен с освирквания от своите привърженици, останали недоволни от играта на тима.

Втората част започна по шокиращ начин за ЦСКА, след като Педриньо вкара феноменален гол от дистанция от фаул.

В 61-ата минута Тибо Вион стреля от воле, но Маринов внимаваше и успя да улови. Пет по-късно Скаршем бе близо да намали резултата, но и неговият изстрел не успя да намери целта.

Последваха минути, в които домакините опитваха да се върнат, но видимо изпитваха затруднения в офанзивен план.

В 87-ата минута търпението на феновете на ЦСКА свърши и те нахлуха на терена, прекратявайки срещата.

В крайна сметка тя се доигра, но в оставащите 5 минути с продължението нищо основно не се промени. Така ЦСКА 1948 ще играе за втори пореден сезон в Лигата на конференциите, след като преди година отстъпи на ФКСБ.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба , 6. Християн Петров, 3. Сайней Санянг, 21. Амос Юга (к), 26. Марселиньо Кареасо, 14. Тобиас Хайнц, 7. Улаус Скаршем, 11. Матиас Фаетон, 10. Джонатан Линдсет;

Резерви: 12. Марин Орлинов, 19. Иван Турицов, 30. Данило Асприля, 8. Станислав Шопов, 4. Мено Кох, 24. Петко Панайотов, 28. Наско Цеков, 29. Алесандро Николов, 16. Георги Чорбаджийски;

Треньор: Стамен Белчев;

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 2. Джонатан Перейра, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 8. Педриньо, 9. Бирсент Карагарен, 10. Радослав Кирилов (к), 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 22. Реян Даскалов, 28. Неделко Пишчевич;

Резерви: 12. Леви Нтумба, 17. Никола Илиев, 19. Стив Фуртадо, 20. Антонио Вутов, 21. Емил Ценов, 25. Евгений Сердюк, 58. Марто Бойчев, 91. Райън Бидунга, 99. Марио Топузов,

Треньор: Валентин Илиев.

Съдия: Драгомир Драганов, Варна;

ВАР: Никола Попов, София;