3. Левски се върна към победите с 4:2 в Бистрица (ВИДЕО)

Левски се върна към победите с 4:2 в Бистрица (ВИДЕО)

Сангаре с 2 гола за „сините“, първа загуба на ЦСКА 1948

Левски се върна на победния път с категоричен успех 4:2 като гост на ЦСКА 1948 в среща от XII кръг на футболната ни efbet Лига.

„Сините“ на Станислав Генчев запазиха първото място като вече имат 19 точки от 8 мача и нанесоха дебютно шампионатно поражение на своите домакини през сезона.

С 2 попадения се отличи Мустафа Сангаре, а по едно добавиха Алекс Колев и резервата Марин Петков, докато за „червените“ точни бяха капитанът Ради Кирилов и влезлият също от пейката Марио Илиевски.

Срещата в Бистрица започна на високи обороти и още в 6-ата минута Сердюк вкара гол за домакините, който обаче не беше зачетен заради засада.

Левски отговори подобаващо и осъществи 2 добри атаки, а в 12-ата минута капитанът Цунами бе оставен непокрит след центриране от корнер, но с глава стреля разочароващо и направи фрапантен пропуск от непосредствена близост.

В 15-ата минута Сангаре бе намерен пред малкото наказателно поле, но от движение стреля встрани от целта.

Само секунди след това обаче французинът се реабилитира и откри резултата с глава, засичайки центриране от статично положение в 16-ата минута.

В 18-ата минута пък вратарят на гостите трябваше да се намесва решително, след като именно Сангаре подаде към Евертон Бала, чийто силен изстрел по диагонала бе спасен с вещина от Петър Маринов.

Не след дълго домакините имаха шанс да изравнят, но шутът от движение на Умарбаев профуча покрай вратата.

Пропускът на ЦСКА 1948 бе наказан в 26-ата минута. Тогава Сангаре се разписа за втори път в мача и то отново с глава, след като Алдаир се пребори за една топка и я центрира отлично в наказателното поле на домакините.

В 39-ата капитанът им Радослав Кирилов се промъкна между двама съперници в наказателното поле и с прецизен изстрел по диагонала намали резултата до 1:2.

Секунди след това Левски бе близо до ново попадение, но вратарят на домакините отрази инстинктивно шут от движение на Майкон.

Малко преди почивката Карлос Охене от Левски получи травма и преди началото на второто полувреме бе заменен от Клеман Икенна.

След паузата дъждът над Бистрица се засили значително, а в 58-ата минута „сините“ вкараха ново попадение.

След една образцова многоходова атака Бала направи втората си асистенция в срещата, сервирайки топката на връхлитащия Алекс Колев, който от движение направи резултата 3:1.

Впоследствие на стадиона се появи и сериозна мъгла, а в 67-ата минута още един гол на домакините бе отменен заради засада.

Междувременно ударите от дистанция зачестиха, за да се стигне до 77-ата минута, когато един страхотен такъв се превърна в гол.

Резервата на гостите Марин Петков напредна с топка в крака и от над 20 метра я прати изключително красиво в далечния ъгъл, за да направи резултата 4:1 в полза на „сините“.

В заключителната част на двубоя дебют за тях записа новото попълнение Кристиан Макун, а в последната минута на редовното време резервата на домакините Марио Илиевски оформи крайното 2:4.

Така Левски постигна едва втората си победа като гост на ЦСКА 1948, а двата отбора регистрираха най-резултатния двубой помежду си.

След поражението домакините остават с 9 точки на 9-о място във временното класиране.

ЦСКА 1948 – Левски 2:4
0:1 Мустафа Сангаре (16)
0:2 Мустафа Сангаре (26)
1:2 Радослав Кирилов (39)
1:3 Александър Колев (58)
1:4 Марин Петков (77)
2:4 Марио Илиевски (90)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА 1948: 1 . Петър Маринов, 39. Парвиз Умарбаев, 28. Неделко Пишчевич, 91. Райън Бидунга, 9. Бирсент Карагарен, 22. Реян Даскалов, 19. Стив Фуртадо, 31. Том Рапнуи, 10. Радослав Кирилов (К), 25. Евгений Сердюк, 7. Талис;

Резерви: 33. Алекс Божев, 11. Касиано Бузон, 21. Емил Ценов, 40. Марио Илиевски, 58. Марто Бойчев, 61. Октавио Мантека, 6. Радослав Илиев, 77. Симеон Александров, 14. Теодор Иванов;

Треньор: Валентин Илиев;

Левски: 44. Матей Маркович, 3. Майкон, 5. Келиан Ван Дер Каап, 6. Цунами (К), 8. Карлос Охене, 9. Александър Колев, 12. Мустафа Сангаре, 17. Евертон Бала, 21. Алдаир, 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига;

Резерви: 99. Иван Андонов, 4. Кристиан Макун, 16. Преслав Бачев, 19. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 30. Клеман Икенна, 77. Дейвид Михалев, 88. Марин Петков;