3. "Соколите" продължават да летят, биха с 1:0 Арда (ВИДЕО)

"Соколите" продължават да летят, биха с 1:0 Арда (ВИДЕО)

Спартак Варна вече са с десет точки от пет мача

Спартак Варна продължава да се представя отлично след завръщането си в елита на България и записа нова победа, след като надви с 1:0 Арда като домакин. Победният гол във Варна отбеляза Антонио Вутов, а с него "соколите" вече имат десет точки от пет мача.

"Соколите" откриха резултата още в 10-ата минута. Дълго подаване достигна до Ромееш Ивей, а той намери Антонио Вутов на границата на наказателното поле. Вутов пое топката и стреля по земя с левия крак, като не остави шансове на Анатолий Господинов.

15 минути след това Арда стигна до опасно положение. Чинонсо Офор бе на добра позиция, но не успя да засече центриране.

В 30-ата минута Ахмед Ахмедов гардира добре топката и върна кълбото към Кристиян Илич. Неговият удар обаче бе неточен. Три минути по-късно и Борислав Цонев имаше добър шанс, но и неговият изстрел премина над вратата.

В 67-ата минута Офор стреля по земя от пеналтерията, но ударът му бе неточен. В 79-та минута Мартин Величков показа отличен рефлекс, за да запази аванс на "соколите". Гостите разиграха добре по левия фланг и Иванов центрира по земя. До топката стигна Стефан Статев, но стражът на Спартак спаси удара на резервата.

В 87-ата минута Матео Петрашило отправи страхотен изстрел от далечно разстояние, но Господинов се намеси с една ръка и спаси.

Въпреки това Спартак Варна стигна до минималния успех, който ги изпрати на временно второ място след Левски, докато Крумовград остава с трите точки, които спечели на старта на шампионата.

Спартак Вн - Арда 1:0
1:0 Антонио Вутов 10

Стартови състави:

Спартак Варна: 76. Мартин Величков – 6. Александър Цветков, 44. Ангел Грънчов (К), 4. Франьо Пърце – 14. Ромееш Ивей, 5. Йоан Бауренски, 8. Филип Лесняк, 21. Па Конате – 39. Антонио Вутов, 16. Кристиян Илич – 29. Ахмед Ахмедов

Арда: 1. Анатолий Господинов (К) – 8. Баран Аксака, 10. Борислав Цонев, 17. Илкер Будинов, 19. Тонислав Йорданов, 9. Чинонсо Офор, 23. Емил Виячки, 33. Иван Тилев, 35. Димитър Велковски, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 99. Станислав Иванов