3. НА ВЪРХА! Лудогорец удари Славия и поведе в efbet Лига (ВИДЕО)

НА ВЪРХА! Лудогорец удари Славия и поведе в efbet Лига (ВИДЕО)

Бижу на Джонатан Рик носи труден успех на "орлите"

Лудогорец се изравни с Левски на върха, след като взе трудно визитата на Славия с 1:0 в отложен мач от 2 кръг на efbet лига.

Големият герой за "орлите" на стадион "Александър Шаламанов" се оказа Джонатан Рик, реализирал изключително попадение в 33-ата минута. Бразилецът вкара ефектно в далечния ъгъл, възползвайки се от грешка на Кристиян Стоянов.

С успеха шампионите се изравниха с Левски на върха, като двата тима имат по 19 точки, но "зелените" имат предимство в директния сблъсък след 1:0 в Разград. Тимът на Захари Сираков има и мач по-малко.

Двубоят започна със споделено надмощие, а до 16-ата минута "белите" имаха две възможности да открият резултата. И в двете бе замесен Иван Минчев, който първо изведе Карл Фабиен по лявото крило, но последвалото му острото центриране бе избито.

Две минути по-късно Минчев бе намерен в наказателното поле, след което с хубав пас намери на втора греда Галин Иванов, но бившият национал не успя да овладее добре и позволи топката да му избяга.

Между двете ситуации Лудогорец имаше положение, което можеше да отиграе и по-добре. Квадво Дуа се пребори за първа топка с Мартин Георгиев, след което продължи към Кайо Видал, но играчът на гостите не взе най-доброто решение и позволи топката да му бъде отнета.

В следващите минути удари към вратата на Падт отправиха още Минчев и Фабиен, но и в двата случая топката мина над целта.

За да се стигне до 33-ата минута, когато класата на Лудогорец си каза думата и гостите поведоха. Центриране на дъгата можеше и трябваше да бъде изчистено от Кристиян Стоянов, но халфът на "белите" не успя, а топката отиде в Рик Джонатан, който си я нагласи на десния крак и я запрати в далечния на Светослав Вуцов ъгъл.

Втората част започна с превес в "зелено", а Рик Джонатан отправи опасен удар в началните минути, минал встрани от целта.

Минути слез това Галин Иванов опита да изненада Падт с изстрел от дистанция, който обаче бе париран от вратаря на гостите.

Двубоят продължи да бъде отворен, а ситуациите се редяха и пред двете врати. В 70-ата минута Оливие Вердон бе близо да удволи, след като с малко късмет топката стигна до него на втора греда, но бранителят не успя да стреля добре и ударът му мина встрани.

До края нов гол на падна, а Лудогорец взе важна победа по пътя към върха.

СЛАВИЯ-ЛУДОГОРЕЦ 0:1
0:1 Джонатан Рик (33)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Славия: 21. Светослав Вуцов - 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев - 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев - 33. Галин Иванов (к), 11. Карл Фабиен, 7. Денислав Александров - 9. Цветелин Чунчуков;

Треньор: Златомир Загорчич;

Лудогорец: 1. Серджио Падт - 17. Сон, 4. Диниш Алмейда, 24. Оливие Вердон, 14. Дени Групер - 18. Ивайло Чочев, 20. Агибу Камара - 7. Рик Джонатан, 23. Дерой Дуарте, 11. Кайо Видал - 9. Квадво Дуа;

Треньор: Захари Сираков.